حزب‌الله با این موشک اسرائیل را زد +عکس

مقامات و تحلیلگران اسرائیلی می‌گویند معجزه مانع از کشته شدن شمار زیادی از نیروهای اسرائیلی در عملیات روز گذشته شد، زیرا موشک کورنت ۴، قدرت تخریب بالایی دارد.

مجله مراحم: مسئله مهم‌تر از عملیات شبعا برای اسرائیل آن است که این رژیم اکنون می‌داند که حزب الله موشک‌های کورنت ۴ در اختیار دارد و منابع اسرائیلی می‌گویند تجهیزات مبارزان حزب الله قابل مقایسه با تجهیزات نظامی مبارزان فلسطینی در نوار غزه نیست.

به گفته این تحلیلگران، تجهیزات حزب الله عملیات زمینی اسرائیل را در جنوب نوار غزه غیرممکن می‌کند. موشک‌های کورنت ۴ برد سه تا چهار کیلومتری دارد و حزب الله می‌تواند از آن‌ها بدون به خطر انداختن مبارزان خود استفاده کند.

موشک‌های کورنت که ساخت روسیه هستند از برجسته‌ترین نوع موشک‌های ضد خودرو زرهی، تانک و نفربر به شمار می‌آیند. این موشک از یک سیستم هدایت کننده لیزری بسیار دقیق و ضد پارازیت برخوردار است. این موشک یک کلاهک انفجاری دارد که توانایی تخریب آن را چند برابر می‌کند.

روسیه این موشک را اولین بار در سال ۱۹۹۴ به نمایش گذاشت و سپس آن را به کشورهای جهان بویژه همپیمان خود صادر کرد.

موشک کورنت می‌تواند اهداف زمینی ثابت یا متحرک از قبیل تانک‌ها، خودروهای زرهی، پناهگاه‌ها و دیگر استحکامات را هدف قرار دهد. همچنین برای سرنگونی هواپیما یا هلیکوپترهایی که در ارتفاع کم پرواز می‌کنند، بکار گرفته می‌شود.

قطر این موشک ۱۵۲ میلی‌متر، و طول آن ۱۲۰۰ میلی متر و سرعتی مافوق صوت دارد. ُبرد موثر آن بین ۱۰۰ تا ۵۵۰۰ متر است.

این موشک از سیستمی برخوردار است که با سوخت جامد کار می‌کند و دو اگزوز دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این موشک این است که در ابتدای شلیک به سرعت به دور خود می‌چرخد اما پس از هدف گیری دقیق به سوی هدف حرکت می‌کند.

این موشک به کلاهکی شدیدالانفجار به وزن ۷ کیلوگرم با ظرفیت تخریبی بالا مجهز است، به طوری که قادرست زره ۱۲۰۰ میلی متری و بتن ۳ متری را بشکافد و منهدم کند.

این موشک را می‌توان از یک سکوی سه پایه‌ای متحرک یا از پشت یک خودروی مجهز به پایه موشک انداز شلیک کرد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: