وضعیت جالب فرودگاه لاس وگاس در روز “مسابقه بوکس قرن”

مجله مراحم: برگزاری یک مسابقه مشت زنی در شهر لاس وگاس آمریکا باعث شد گنجایش فرودگاه این شهر برای پذیرش هواپیماهای خصوصی میلیاردهای جهان تکمیل شود.

 

 

 

تماشای «نبرد قرن» با حضور چهره ها +عکس

 

 

 

فرودگاه “McCarren” شهر لاس وگاس آمریکا یک شب قبل از برگزاری مسابقه مشت زنی، اعلام کرد که به دلیل ورود بیش از اندازه هواپیماهای خصوصی ،  ظرفیت تکمیل است و نمی تواند هواپیمای جدیدی را بپذیرد.

 

 

شمار زیادی از چهره های مشهور موسیقی، هنر و ورزش با سفر به لاس وگاس، این مسابقه مشت زنی را از نزدیک تماشا کردند.

 

 
مسابقه بوکس میان “فلوید می‌ودر” و “مانی پاکیائو” که به “مبارزه قرن” مشهور شده بود روز یکشنبه با پیروزی بوکسور آمریکایی به پایان رسید. به ورزشکار پیروز ۱۸۰ میلیون دلار و به ورزشکار بازنده ۱۲۰ میلیون دلار پول پرداخت شد.

 

 

علاوه بر تماشاگران پرتعداد حضوری در سالن مسابقه، حدود ۴۰۰ میلیون نفر هم از طریق تلویزیون این مسابقه را تماشا کردند. گفته می شود این مسابقه حدود ۴۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است.

 

 

از نکات جالب این رقابت این بود که نه تنها برای تماشای حضوری این مسابقه، بلیت فروخته شد بلکه برای مراسم وزن کشی ورزشکاران نیز بلیت فروشی شد. هر بلیت مراسم وزن کشی ۱۰ دلار بود که در بازار سیاه به ۸۰۰ دلار هم رسید.

 

 

به نوشته بی بی سی، مراسم وزن کشی در روز جمعه با حضور ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر برگزار شد. بلیت شرکت در مراسم وزن‌کشی با قیمت اولیه ۱۰ دلار فروخته شد. اگرچه این بلیت‌ها بعدتر در بازار سیاه با قیمت حدودی ۸۰۰ دلار برای هر بلیت دست به دست شد.

 

 

برخی رسانه ها این مسابقه‌ را “پول‌سازترین” مسابقه تاریخ مشت‌زنی توصیف کرده اند. 

 

 

دویچه وله هم نوشت: برگزار کنندگان این دیدار از ۳ سال گذشته تاکنون در پی انجام این مسابقه پردرآمد بودند. این دیدار حدود ۳۰۰ میلیون دلار سود داشته است که این سود با درصد ۶۰ به ۰ ۴ به نفع “می‌ودر آمریکایی” تقسیم شد.

 

 

“کندی بِیلِس” داور داخل رینگ این مسابقه هم برای این دیدار ۲۵ هزار دلار دستمزد دریافت کرده که این مبلغ هم یک رکورد در داوری بوکس محسوب می‌شود.

 

 

بی بی سی اضافه کرد: بلیت مسابقه مشت‌زنی در بازار غیررسمی به ۱۰۰ هزار دلار رسیده بود.

 

 

سالن محل مسابقه، گنجایش ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر را دارد اما تنها ۱۰۰۰ صندلی آن برای فروش به عموم مردم، عرضه شد. بقیه بلیت‌ها به سایر مشت‌زن های حرفه‌ای، حامیان مالی و برگزارکنندگان مسابقه و مشتریان ثروتمند عرضه شد.

 

 

ارزانترین بلیت‌های این مسابقه بین ۱۵۰۰ تا ۷ هزار دلار بود.

 

 

برگزارکنندگان این مسابقه اعلام کرده بودند برای آن دسته از تماشاچیانی که مایلند در اماکن مختلف شهر از طریق دوربین‌های مدار بسته مسابقه را تماشا کنند، بلیط‌هایی به قیمت ۱۵۰ دلار موجود است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

مسابقه قرن دنیای بوکس در حالی به پایان رسید که بسیاری از ستارگان دنیای سینما این دیدار تماشایی و نفسگیر را از نزدیک تماشا می کردند. 

 

 

مجله مراحم: فلوید می‌ودر بوکسور امریکایی توانست در مبارزه‌ای که نبرد قرن لقب گرفته بود مانی پاکیائو فیلیپینی را شکست دهد و برنده جایزه‌ی ۱۸۰ میلیون دلاری شود. تا می‌ودر کماکان رکورد شکست ناپذیری‌اش در دنیای بوکس را ادامه دهد. 

 

 

ستارگانی چون جیمی فاکس، بردلی کوپر، جیک گلینهال، کلینت ایستوود، رابرت دنیرو، مایکل کیتون، دنزل واشنگتون، اندره آغسی، امیر خان، بیانسه، پاریس هیلتون، بن افلک، جاستین بیبر از نزدیک شاهد نبرد قرن بودند. 

 

 

 

تماشای «نبرد قرن» با حضور چهره ها +عکس

تماشای «نبرد قرن» با حضور چهره ها +عکس

تماشای «نبرد قرن» با حضور چهره ها +عکس

تماشای «نبرد قرن» با حضور چهره ها +عکس

تماشای «نبرد قرن» با حضور چهره ها +عکس

تماشای «نبرد قرن» با حضور چهره ها +عکس

تماشای «نبرد قرن» با حضور چهره ها +عکس

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: