گران‌ترین ساعت‌های دنیا +عکس

مجله مراحم: اکثر این ساعت ها دارای مکانیسم بسیار پیچیده ای در داخل خود هستند تا زمان را به دقیق ترین حالت ممکن نشان دهند، بعضی از آنها به مکانیسم Tourbillion مجهز شده اند، مکانیسم پیچیده ای که باعث میشود عقربه ها جاذبه زمین را هم در اندازه چرخش خود محاسبه کنند. این ریزه کاری ها مسلما قیمت تمام شده این ساعت های گران قیمت را افزایش می دهند.
 

۱۰-Brequet Pocket Watch 1970 BA/12 قیمت: ۷۳۴.۰۰۰$ ( حدود ۲.۳۴۸.۸۰۰.۰۰۰ تومان) یک ساعت زیبای جیبی ساخته شده از طلای هجده قیراط. .
بدنه این ساعت و تمام اجزای داخلی آن به طرز استادانه ای کاملا با دست ساخته شده است.
 

۹- Blancpain 1735 Grande Complication قیمت : ۸۰۰.۰۰۰ $ (حدود ۲.۵۶۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان) این ساعت، ساعتی است که هر کسی دلش می خواهد روی دستش داشته باشد . بدنه آن از پلاتونیوم ساخته شده و دستبند آن از پوست کروکودیل است ! اجزای موتور آن از ۷۴۰ قطعه دست ساز ساخته شده، به همین دلیل است که این ساعت یکی از پیچیده ترین ساعت های مچی است که در دنیا ساخته شده.
 

۸- Louis Moinet Magistralis قیمت ۸۶۰،۰۰۰$ (حدود ۲،۷۵۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان) یک ساعت فوق العاده شاهانه با پیچیدگی های استادانه است که در ساخت آن از یک سنگ آسمانی که از ماه آورده شده استفاده شده است. اگر این ساعت را در دستتان بیندازید تا آخر عمر هیچکدام از روز هارا به لطف سیستم روزشمار ابدی آن از دست نخواهید داد.
 

۷- Hublot Black Caviar Bang قیمت ۱ ملیون دلار (حدود ۳.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان) این ساعت کارخانه هوبلات وقتی در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد، قادر بود با هر حریفی رقابت کند. کاری که تا کنون بسیار انجام داده. این ساعت یک میلیون دلاری از ۵۰۱ قطعه الماس سیاه تراش خورده بوگاتی و طلای سفید ۱۸ قیراطی تشکیل شده. قطعاتی فوق العاده برای ساخت یک ساعت مچی.
 
 

۶-Chopard Super Ice Cube قیمت ۱.۱ میلیون دلار (حدود ۳.۸۷۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان) این ساعت که ساخت سوییس است، از الماس های مکعبی شکل ۶۰ قیراطی ساخته شده. این ساعت لوکس ، ضد خش و تا ۱۰۰ فیت زیر آب مقاوم است. یک خانم چه چیزی بیشتر از این ساعت بی نظیر را میتواند روی دستش داشته باشد ؟
 

۵-Patek Philippe Sky Moon Tourbillon قیمت ۱.۳ میلیون دلار (حدود ۴.۱۶۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان) این پیچیده ترین ساعتی است که توسط Patek Phillipe ساخته شده. یک طرف این ساعت دو رو آسمان شب است که با دقیق ترین و ظریف ترین جزییات طراحی شده است و طرف دیگر آن علاوه بر ساعت و تاریخ ،نشانگر صور ماه هم وجود دارد.این ساعت فوق العاده شاهکاری از طراحی مدرن است.
 

۴- Vacheron Constatin Tour de I’lle قیمت ۱.۵ میلیون دلار (حدود ۴.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان) Tour de I’lle یک ساعت مچی با طراحی پیچیده است که توسط کمپانی سوییسی Vacheron Constantin ساخته شده است. این ساعت در سال ۲۰۰۵ طی جشن دویست و پنجاهمین سال روز تاسیس این شرکت رونمایی شد. بدنه این ساعت از طلای ۱۸ قیراطی ساخته شده و از یک قطعه یاقوت کبود ضد بازتاب آبی رنگ به عنوان شیشه در آن استفاده شده. مطمئنا برای کسانی که توان خرید این دست ساعت ها را داشته باشند، این یک انتخاب فوق العاده خواهد بود.
 

۳-Patek Philippe Platinum World Time قیمت ۴ میلیون دلار (حدود ۱۳.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان) این ساعت ساخت کمپانی Patek Phillipe در سال ۲۰۰۲ در یک حراجی با قیمتی بیش از ۴ میلیون دلار به فروش رفت. گفته می شود که فقط یک عدد از این ساعت ساخته شده بود که در آن زمان گران ترین ساعت دنیا بود. این ساعت بطور خودکار کوک میشود و به شما این امکان را میدهد تا در هرجای دنیا زمان را بطور دقیق داشته باشید. این ساعت بعدتر در ۴ مدل طلایی، سفید، رز گلد و پلاتینیوم برای خریداران خاصش عرضه شد.
 

۲-Patek Philippe Super Complication قیمت ۱۱ میلیون دلار (حدود ۳۵.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان) این ساعت جیبی که از طلای ۱۸ عیار ساخته شده، توسط کمپانی Patek Phillipe در سال ۱۹۳۳ برای Henry Graves Jr، بانک دار معروف، ساخته شد. ساخت این ساعت ۵سال به طول انجامید و در از ۲۴ مکانیسم مکانیکی مختلف برای نمایش دقیق زمان استفاده شد،از میان آنها می توان به سیستم زمانی مخصوص برای هر ساعت از شبانه روز اشاره کرد. این ساعت پیچیده ترین و گران ترین ساعتی است که تا به حال ساخته شده و به فروش رسیده.
 

۱- Chopard 210 karat قیمت تخمینی ۲۶ میلیون دلار (حدود ۸۳.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان) این شاهکار به تمام معنا حتی در بین گران ترین ساعت های دنیا هم، بسیار گران است به طوری که برای آن هیچ قیمتی ثبت نشده ! به دلیل وجود ۲۰۱ قیراط الماس رنگی، این ساعت بیشتر شبیه به یک دست بند است تا یک ساعت،در واقع در درجه اول این یک جواهر ارزشمند و بعد از آن یک ساعت است. طراحی این ساعت زیبا به گونه ای است که گویی نشانگر زمان آن توسط گل هایی از جنس الماس احاطه شده.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: