جالب ترین رکورد های گینس +تصاویر (سری ۲)

مجله مراحم: بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش جدید، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.

****

سریعترین تایپیست پیام متنی

آیا می توانید به سرعت مارسل پیامتان را تایپ کنید؟ «Marcel Fernandes Filho» از برزیل رکورد جدیدی در سریعترین زمان تایپ یک پیام متنی با گوشی های تاچ اسکرین به دست آورده است. او با ۱۸.۱۹ ثانیه یعنی تنها ۰.۲۵ ثانیه تفاوت، رکورد قبلی را شکسته است.

برترین های گینس
 

شکستن ۹ تخته در ۱ دقیقه با لگد بک فلیپ!

«Huynh Dang» رکورد جدیدی در لگد زنی به دست آورده است. او بیشترین تعداد تخته را با لگد بک فلیپ شکسته است، یعنی ۹ تخته در یک دقیقه!

برترین های گینس

 


بزرگترین و طولانی ترین نقاشی خیابانی سه بعدی!

بزرگترین و طولانی ترین خیابان نقاشی خیابانی سه بعدی! «ریتم جوانی» نقاشی خیابانی عظیمی است که ۲۶۲۲.۸۸۲ مترمربع اندازه گیری شده و دو رکورد جدید در نقاشی آنارمورفیک ثبت کرده است. این پروژه توسط «Yongchun Yang» و  «Yanting Xu» چینی و تیم هنرمندشان ایجاد شده و بیش از ۲۰ روز تکمیل آن طول کشیده و در  نانجینگ، جیانگ سوی چین در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۴ رونمایی شده است.

برترین های گینس
 

بلندترین اسب جهان!

 

در این تصویر بلندترین اسب جهان یعنی «جیک» را مشاهده می کنید. جیک با ۲۱۰.۲ سانتیمتر قد، اسب ۱۱۸۰ کیلوگرمی میشیگانی است که نامش در سال ۲۰۱۳ در کتاب رکورهای گینس ثبت شد.
برترین های گینس
 

بلندقدترین دختر نوجوان جهان!

 

«Rumeysa Gelgi» نوجوان ۱۷ ساله با ۲۱۳.۶ سانتیمتر قد از ترکیه، رکورد بلندقدترین دختر نوجوان دنیا را به خود اختصاص داده است. پزشکان او معتقدند که شرایط او ناشی از سندروم ویور است، یک اختلال ژنتیکی کمیاب که موجب تسریع رشد می شود. او می گوید واکنش منفی مردم دیگر او را ناراحت نمی کند و آن را به حساب نادانی آنها می گذارد. او مشتاق است مزایای بلند بودن را بیان کند و می گوید: «من اینکه باهمه فرق دارم را دوست دارم. این جالب است و به من احساس خاص بودن می دهد. همچنین به من کمک می کند به راحتی به جاهای بلند دسترسی داشته باشم و از بالا نگاه کردن به مردم هم اصلا چیز بدی نیست.»
برترین های گینس
 

رکورد جهانی جدید در ارتباط با سیمپسونها!

«Lee Weir» مرد ۲۷ ساله نیوزیلندی رکورد جدید بیشترین تتوی رو بدن شخصیت های کارتون سیمپسون را از آن خود کرده و یکی از دستهایش را به طور کامل به خالکوبی شخصیت های این کارتون اختصاص داده است.

برترین های گینس
 

پایین ترین اسکیت بازی لیمبو

 

«Medvin Deva» یک پسربچه ۹ ساله کاملا انعطاف پذیر است! او رکورد کمترین ارتفاع اسکیت بازی لیمبوی ۱۰ متر را کسب کرد! برای به دست آوردن این رکورد، شرکت کننده می بایست فاصله حداقل ۱۰ متری را اسکیت سواری کند و در همین حال از زیر موانعی که ۲۵ سانتیمتر از زمین ارتفاع دارند و به فاصله ۱ متری هم قرار گرفته اند عبور کند. مدوین از هندوستان در ۲۲ فوریه ۲۰۱۴ این رکورد را به نام خود ثبت کرد.
برترین های گینس
 

بزرگترین فنجان قهوه 

این فنجان ۱۴۲۲۸.۱ لیتر گنجایش دارد و توسط «Caffe Bene» در کره جنوبی ساخته شده است.

برترین های گینس
 

گشادترین دهان جهان

در سال ۲۰۱۰، «Chiquinho» از آنگولا رکورد جدید گشادترین دهان جهان را به نام خود ثبت کرد که ۱۷ سانتیمتر اندازه گیری شد. این رکورد همچنان در دست این مرد آنگولایی است.

برترین های گینس
 

سنگین ترین کلم جهان

 

«Peter Glazebrook» از ناتینگهام، بریتانیا به تازگی رکورد سنگین ترین کلم جهان را ثبت کرده است. این کلم که ۲۷.۴۸ کیلوگرم وزن دارد آخرین رکورد سنگین ترین کلم که در سال ۱۹۹۹ ثبت شده بود را شکست. پیتر همچنین رکورد سنگین ترین پیاز، سنگین ترین سیب زمینی، طولانی ترین چغندر و طولانی ترین هویج وحشی را هم دارد!
برترین های گینس

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: