جالب ترین رکورد های گینس +تصاویر (سری ۴)

بیشترین توپی که توسط یک سگ گرفته شده!
 
بیشترین توپی که توسط یک سگ با پنجه هایش گرفته شده ۱۴ تا در یک دقیقه است که این رکورد توسط پورین و صاحبش ماکوتو کوماگی (Makoto Kumagai) که هر دو ژاپنی هستند در ساکورای ژاپن در سال ۲۰۱۵ به دست آمده است. پورین یک سگ ماده بیگل ۹ ساله است.
 
بیشترین توپی که توسط یک سگ گرفته شده!
 

بیشترین همبرگر خورده شده!
 
بیشترین همبرگر خورده شده در ۳ دقیقه ۱۲ تاست که توسط تاکرو کوبویاشی (Takeru Kobayashi) ژاپنی در میلان ایتالیا در جولای سال ۲۰۱۴ به دست آمده است. هر پتی همبرگر دقیقا ۱۱۳ گرم و نان آن ۵۰ گرم وزن داشتند. همچنین کوبویاشی سس مایونز را به عنوان چاشنی همبرگرهایش انتخاب کرد.
 
بیشترین همبرگر خورده شده!
 

سنگین ترین دوقلوها!
 
بیلی لئون و بنی لوید، دوقلوهای متولد ۱۹۴۶ با نام مستعار مک گوایر از ایالات متحده تا شش سالگی وزن نرمالی داشتند. اما در نوامبر ۱۹۷۸ وزن بیلی و بنی به ترتیب به ۳۳۷ و ۳۲۸ کیلوگرم رسید و دور کمر هر کدام ۲.۱۳ متر شد. گفته می شود آنها به ۳۴۹ کیلوگرم هم رسیدند.
 
بیلی که در ۷ دسامبر ۱۹۴۶ متولد شده بود در آبشار نیاگارا ایالت اونتاریو بر اثر افتادن از موتور سیکلت و سکته قلبی در ژانویه ۱۹۷۹ درگذشت. بنی هم بر اثر سکته قلبی در سال ۲۰۱۱ فوت کرد.
 
سنگین ترین دوقلوها!
 

بیشترین دندان در دهان!
 
بیشترین دندان که ۳۷ تاست در دهان ویجی کومار (Vijay Kumar) هندی قرار دارد که در سپتامبر سال ۲۰۱۴ مورد تایید قرار گرفت. ویجی ۵ دندان بیشتر از تعداد دندان های معمول در دهان سایر افراد بالغ دارد. او اولین بار در اواخر نوجوانی خود متوجه شد که قدرت بیشتری نسبت به دیگران در دهانش حس می کند.
 
بیشترین دندان در دهان!
 

 
بیشترین چوب کبریتی که روی هم چیده شده!
 
بیشترین چوب کبریتی که به شکل یک برج روی هم چیده شده ۷۴ تاست که توسط سیلویو سابا (Silvio Sabba) در ایتالیا در جولای ۲۰۱۲ به دست آمد. 
 
بیشترین چوب کبریتی که روی هم چیده شده!
 

 
گران ترین خاویار جهان!
 
گران ترین خاویار و در واقع گران ترین غذای جهان «خاویار الماس» از ماهی بلوگای ایران است. یک کیلوگرم از این طلای سیاه ۳۴۵۰۰ دلار به فروش می رسد. «الماس» از تخم ماهی خاویار آلبینوی کمیاب ۶۰-۱۰۰ ساله که در مناطقی از جنوب دریای خزر که کمتر آلوده شده شنا می کند، تولید می شود.
 
گران ترین خاویار جهان!
 

 
رکورد بیشترین کشش پوست!
 
گری ترنر (Garry Turner) از انگلستان می تواند پوست شکمش را تا ۱۵.۸ سانتیمتر بکشد و این به علت بیماری نادری است که سندروم اهلرز دانلوس نامیده می شود. یک اختلال بافت پیوندی که روی پوست، رباط و ارگان های داخلی بدن تاثیر می گذارد. در این بیماری تولید کلاژن که پوست را تقویت و خاصیت ارتجاعی آن را باعث می شود، دچار نقص می شود و در نتیجه آن شل شدن پوست و بیش تحرکی مفاصل اتفاق می افتد. 
 
رکورد بیشترین کشش پوست!
 

 
کوتاه ترین زن جهان!
 
کوتاه ترین زن زنده جهان (Jyoti Amge) هندی متولد دسامبر ۱۹۹۳ است که قد او ۶۲.۸ سانتیمتر در سال ۲۰۱۱ یعنی در ۱۸ سالگی اش در ناگپور هند اندازه گیری شد. او قبلا رکورد کوتاه ترین نوجوان را داشت.
 
کوتاه ترین زن جهان!
 

 
بزرگترین دومینوی تشک!
 
بزگترین دومینوی تشک انسان از ۱۲۰۰ نفر تشکیل شده و توسط Aaron در بندر ملی، مریلند در ایالات متحده در مارس ۲۰۱۶ به دست آمد. این تلاش در مجمع کنفرانس ملی Aaron و در مرکز کنفرانس و تفریح «Gaylord» انجام شد. تشک ها به یک سازمان غیر انتفاعی که به نیازمندان منطقه واشنگتن دی سی کمک می کند اهدا شده بودند. ۳۴ نفر ناظر این تلاش بودند که ۱۳ دقیقه و ۳۸ ثانیه طول کشید.
 
بزرگترین دومینوی تشک!
 

 
جوانترین بازیکن حرفه ای بازی های ویدئویی!
 
لیل پویسون (Lil Poison) متولد ۱۹۹۸ در امریکاست. او کنترل درم کست را در دو سالگی برای بازی «NBA 2K» برداشت. او برای اولین بار در سن چهار سالگی وارد اولین رقابتش در نیویورک شد و یک سال بعد در بازی های لیگ اصلی شرکت کرد. در سال ۲۰۰۵ لیل که تنها ۷ سال داشت یک قرارداد انحصاری با سازمان دهندگان بازی های لیگ برتر امضا کرد و جوان ترین بازیکن حرفه ای بازی های ویدئویی شد.
 
جوانترین بازیکن حرفه ای بازی های ویدئویی!
 
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: