جالب ترین رکورد های گینس +تصاویر (سری ۶)

بزرگترین رقص کارما ناچ در هند

 
 
برای گرامیداشت تاریخ و فرهنگ قبایل Gond هند مرکزی، ۳۰۴۹ نفر در بزرگترین رقص کارما ناچ در «Madhya Pradesh» هند شرکت کردند. شرکت کنندگان ۶۱ دایره بزرگ ۵۰ نفری تشکیل دادند و همزمان رقص سنتی و دیدنی قبیله را اجرا کردند. مطابق با دستورالعمل های گینس این رقص حداقل باید ۵ دقیقه طول بکشد. همه شرکت کنندگان لباس محلی بر تن داشتند و موسیقی زنده با رقص محلی همراهی می کرد. هند تا به حال میزبانی رقص های مشارکتی بسیاری را بر عهده داشته مثل بزرگترین رقص بالیوود که در آمریتسار (Amritsar) در ژانویه و با شرکت ۸۷۲۶ نفر برگزار شد. هم چنین در فستیوال هنری Thanima در سال ۲۰۱۵ هم ۵۲۱۱ رقصنده رکورد بزرگترین رقص «Kaikottikali» در مقابل ۵۵۰۰۰ نفر را اجرا کردند. 
 
بزرگترین رقص کارما ناچ در هند
 

 

رکورد نگهداشتن بیشترین نی در دهان!

 
طرفدار پروپاقرص رکوردهای گینس، «ریشی» از هند، رکورد جدید نگهداشتن بیشترین نی در دهان (با دست) را به نام خود ثبت کرد. او در مارس ۲۰۱۱ توانست ۴۹۶ نی را به مدت ۱۰ ثانیه در دهان خود نگه دارد. او همه دندان هایش را کشیده بود که بتواند نی بیشتری در دهان خود جای دهد. او همچنین رکورد بیشترین پرچم خالکوبی شده روی بدنش، ۳۶۶ پرچم، را دارد. 
رکورد بیشترین نی که بدون دست در دهان نگه داشته شده ۴۰۰ تاست و توسط سیمون المور در سال ۲۰۰۹ در آلمان به دست آمده است.
 
رکورد نگهداشتن بیشترین نی در دهان!
 

 

رکورد بیشترین خواهر و برادر آلبینو

 
 
هر چهار فرزند ماریو و آنجی گولین یعنی سارا (متولد ۱۹۸۱)، کریستوفر (متولد ۱۹۸۳)، جاشوا (متولد ۱۹۸۷) و برندان (متولد ۱۹۸۹)، همگی در کانادا با بیماری کمیاب اکولوکیوتینئوس آلبینیسم (oculocutaneous albinism) متولد شدند. سه برادر را در تصویر زیر مشاهده می کنید. پدر آنها هم چنین وضعیتی دارد و مادرشان حامل ژن است. خانواده گولین رکوردشان را با برادران سسلر در آمریکا سهیم هستند.

از ۸ فرزندی که جرج و مینی سسلر در آمریکا به دنیا آوردند، ۴ پسر اول یعنی دوقلوهای همسان جان و جرج، کرمیت و کنت، همگی با بیماری کمیاب آلبینیسم یعنی پوست شفاف، چشم های آبی صورتی و موهای سفید متولد شدند. 
 
رکورد بیشترین خواهر و برادر آلبینو
 

 

بلندترین موی سر زن!

 
 
رکورد بلندترین موی دنیا متعلق به «Xie Qiuping» از چین است و ۵.۶۲۷ متر طول دارد که در سال ۲۰۰۴ اندازه گیری شد. او از سال ۱۹۷۳ یعنی از ۱۳ سالگی موهای خود را بلند کرده است. 
 
بلندترین موی سر زن!
 

 

بزرگترین تخم پرنده زنده!

 
 
بزرگترین تخم پرنده ۲.۵۸۹ وزن دارد و توسط یک شترمرغ در سوئد در سال ۲۰۰۸ گذاشته شده است. 
 
بزرگترین تخم پرنده زنده!
 

 

طولانی ترین پرش با موتور!

 
 
بلندترین پرش با موتور ۳۰.۴۸ متر طول دارد و توسط جرمی استنبرگ و نیت آدامز و در فینال آزاد Moto X در لس آنجلس در آگوست ۲۰۰۵ بدست آمده است.
 
طولانی ترین پرش با موتور!
 

 
 
 

بیشترین زمان نگه داشتن نفس زیر آب!

 
 
رکورد بیشترین زمان نگه داشتن نفس زیر آب به صورت وارونه ۴ دقیقه و ۲۹ ثانیه است و توسط نیکولای لیندر آلمانی در ژوئن ۲۰۱۴ در ایتالیا به دست آمده است.
 
بیشترین زمان نگه داشتن نفس زیر آب!
 

 

بیشترین مشعل خاموش شده در ۳۰ ثانیه

 
 
رکورد بیشترین مشعل خاموش شده با دهان در ۳۰ ثانیه، ۵۴ تاست و توسط برت پاسک (Bret Pasek) از ایالات متحده در جشنواره رنسانس مینه سوتا در سپتامبر ۲۰۱۵ به دست آمد. 
 
بیشترین مشعل خاموش شده در 30 ثانیه
 

 
 

بیشترین قاشقی که روی صورت متعادل شده است!

 
 
رکورد بیشترین قاشقی که روی صورت متعادل شده است ۳۱ تاست و توسط «Dalibor Jablanovic» از صربستان در سپتامبر ۲۰۱۳ به دست آمده است. 
 
بیشترین قاشقی که روی صورت متعادل شده است!
 

 

بیشترین قل های زنده مانده در یک زایمان!

 
 
نادیا سلیمان در ژانویه ۲۰۰۹ در کالیفرنیا ۶ پسر و ۲ دختر به دنیا آورد. این بچه ها با کمک لقاح مصنوعی (IVF) بارور شده و ۹ هفته زودتر و با عمل سزارین به دنیا آمده اند. او به عنوان مادر هشت قلوها در رسانه ها شناخته شده و مورد توجه بین المللی قرار گرفته است. هشت قلوهای نادیا دومین مجموعه کامل از هشت قلوهایی هستند که در آمریکا زنده به دنیا آمده اند. نادیا که خودش تک فرزند بوده عاشق خانواده بزرگ است و در حال حاضر ۱۴ فرزند دارد.
 
بیشترین قل های زنده مانده در یک زایمان!
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: