قوی‌ترین مرد ایران در زمان قاجار را بشناسید +تصاویر

قوی‌ترین مرد ایران در زمان قاجار را بشناسید او بزرگترین پهلوان ایران بود که توانسته بود با هر کسی که ادعای قدرت بدنی میکرد مبارزه کند و او را شکست دهد.

قوی‌ترین مرد ایران در زمان قاجار

در زمان ناصرالدین شاه زور و بازو اهمیت خیلی زیادی داشت و هرکسی که داری فیزیک بدنی بالایی بود مورد احترام همه مردم قرار میگرفت و همچنین نوچه های بسیار زیادی را اطراف خود جمع میکرد.

حاج ابراهیم یزدی پهلوان اول ایرانقوی‌ترین مرد ایران در زمان قاجار,حاج ابراهیم یزدی پهلوان ایران

حاج ابراهیم یزدی پهلوان اول ایران

ناصرالدین شاه علاقه خیلی زیادی به پهلوانان کشور داشت و اعلام کرده بود که هرکسی قدرت بدنی خوبی دارد خود را معرفی کند و در مسابقات کشوری که در تهران به شکل زورخانه ای برگزار میشد شرکت کند.

حاج ابراهیم یزدی قویترین مرد ایران همه پهلوانان ایران را شکست داده بود و پشت انها را به خاک مالیده بوده برای همین بسیار پر آوازه و مشهور شده بود.

قوی‌ترین مرد ایران در زمان قاجارقوی‌ترین مرد ایران در زمان قاجار,حاج ابراهیم یزدی پهلوان ایران

ناصرالدین شاه علاقه خیلی زیادی به او داشت و وقتی که یک مقام خارجی به ایران سفر میکرد حاج ابراهیم نقش بادیگارد او را ایفاد میکرد.

قوی‌ترین مرد ایران در زمان قاجار

مجله مراحم: حاج ابراهیم یزدی معروف به يزدي بزرگ، پهلوان اول ایران و دارالخلافه قاجار در عصر ناصرالدین شاه بود که به فرمان او از یزد به تهران آمد و پس شکست حریفان، بازوبند پهلوان اولی را از ناصرالدین شاه دریافت کرد.

در آن زمان در تهران به مناسب عید نوروز جشن ها و مسابقات زورخانه ای در ملاعام برگزار میشد و کسی میتوانست حریفان خود را شکست دهد از طرف شاه قاجار امتیازات ویژه ای را برای او در نظر میگرفتند.

 قوی‌ترین مرد ایران در زمان قاجار,حاج ابراهیم یزدی پهلوان ایران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: