پدیده کشتار زنان در کشور گواتمالا +تصاویر

کشتار زنان در گواتمالا

 “کشتار زنان” یا “فمیساید” مصادیق بارز خشونت علیه زنان و قتل به خاطر جنسیت است که بر اساس آخرین گزارشات نهادهای بین المللی روز به روز در جهان و بویژه آمریکای مرکزی در حال افزایش است.

کشور گواتمالا، دومین کشور جهان دارای بیشترین آمار قتل و کشتار زنان یا فمیساید در جهان به شمار می آید و در این کشور به گونه ی فجیع و وحشتناک این واقعه رخ می دهد؛ برخی آمارها حکی از آن است که به ازای هر یک میلیون نفر، ۹۲ الی ۹۴ مورد قتل زنان در این کشور اتفاق می افتد.

در آخرین گزارش نهاد زنان ملل متحد در ۴ اوریل ۲۰۱۳ در توصیف بالا بودن آمار کشتار زنان در این کشور آمده است هر زمان که جسد یک زن در نقطه ای از شهر پیدا می شود، حداقل چهار خانواده حاضر می شوند تا ببینند که آیا جسد کشف شده، متعلق به یکی از عزیزان آنهاست یا خیر.

مطابق آمارهای سازمان های منطقه ای، در بیش از نیمی از مجموع ۲۵ کشور آمریکای لاتین، میزان ارتکاب جرم «فمیساید»بسیار بالاست. برطبق گزارشات ارائه شده دراجلاس پنجاه و هفتم کمیسیون مقام زن در مارس سال جاری، در یک سال ۶۴۷ زن در السالوادور و ۳۷۵ زن در گواتمالا کشته شدند و در کشوز هندوراس، «فمیساید» دومین عامل مرگ زنان در سنین باروری محسوب می شود.

همچنین در کشورهای هندوراس و السالوادور، نرخ بی کیفری و عدم تعقیب و مجازات جرم «فمیساید» بالغ بر ۷۷ درصد است؛ این بدان معناست که ۷۷ درصد از مرتکبان قتل زنان در این کشورها مورد تعقیب، محاکمه و مجازات قرار نمی گیرند و بی کیفر ماندن مرتکبان را باید بر معضلات موجود در این زمینه افزود.

در همین حال از هفته گذشته در نقاط مختلف گواتمالا تظاهرات متعددی در اعتراض به خشونت بی سابقه علیه زنان در این کشور به راه افتاده است و تظاهرکنندگان خواهان رسیدگی نهادهای دولتی به وضع نا بسامان امنیت زنان در این کشور شدند. عکس های زیر که خبرگزاری رویترز در همین رابطه منتشر کرده است گوشه ای از خشونت و قتل زنان در گواتمالا و دستگیری و مجازات تعدادی از عاملین آنها را نشان می دهد.

رفتار وحشبانه با زنان در گواتمالا

خشونت علیه زنان,زنان در گواتمالا
 
 
خشونت علیه زنان,زنان در گواتمالا
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: