معروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکایی

معروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکایی

در جنگ ۱۶ ساله ای که در ویتنام رخ داد تصاویر دلخراشی از حوادث این جنگ منتشر شد حوادث وحشتناک و ضد انسانی که در ویتنام رخ داد و این کشور را به قانون جنگل تبدیل کرده بود.

یکی از حوادث ویتنام که در جهان بازتاب گسترده ای داشت تصاویری بود که یکی از عکاسان خبرگزاری اسوشیتدپرس به نام آقای “ادی آدامز” به ثبت رساند و بازتاب جهانی را در پی داشت.

تصاویر کشتن یک اسیر ویتنامی به نام “ویت‌کنگی” توسط یکی از فرماندهان آمریکایی یکی از تصاویر تاریخی بود که از جنایات آمریکا در آرشیو تاریخ مانده است.

معروف ترین عکس تاریخی جهان

ماجرا از این قرار بود که در پی حمله گروهی از شورشیان ویتنام به پایگاه نظامی آمریکا در یکی از شهرهای ویتنام، سربازان امریکایی در خیابانها با شورشیان درگیر شده بودند و سربازان آمریکایی یک جوان را در یکی از کوچه ها دستگیر میکنند و به نزد فرمانده خود که سر چهارراه ایستاده بود میبرند.

معروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکاییمعروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکایی در ویتناممعروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکایی

جنایت فرمانده آمریکایی

فرمانده آمریکایی که ژنرال “نگوک لوآن” نام داشت بدون اینکه علت دستگیری او را جویا شود و حتی بدون اینکه سوالی از سربازان خود بپرسد اسلحه را به طرف سر او نشانه گرفته و دو گلوله به مغز او شلیک میکند.

معروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکاییمعروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکایی معروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکاییکشتن اسیر ویتنامی توسط فرمانده امریکایی

معروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکاییکشتن اسیر ویتنامی توسط فرمانده امریکایی معروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکایی

 آقای “ادی آدامز” عکاس حرفه ای، بدون اینکه این فرمانده متوجه شود از اقدام او عکاسی میکند و بعد از انتشار این تصاویر موجی از اعتراضات علیه آمریکایی ها در جهان به راه می افتد و حتی مردم آمریکا نیز با تظاهرات در خیابانها خواستار خروج نظامیان از ویتنام شدند.

تظاهرات در جهان به خاطر این تصاویر به گونه ای شدت میگیرد که نیکسون رئیس جمهور امریکا دستور میدهد که هر چه سریعتر سربازان امریکایی کشور ویتنام را ترک کنند.

بعد از این اتفاق مجله تایم به سراغ عکاس این عکس ها میرود و از او درباره عکس هایش سوال میکند.

ادی آدامز عکاس معروف در پاسخ چنین میگوید: آن ژنرال امریکایی یک انسان پست بود و کشتن انسان برایش خیلی راحت بود و من هم با دوربینم این ژنرال را کشتم چرا که مردم به عکاسان اعتماد دارند و میدانند که چیزهایی که به آنها نشان داده میشود همه واقعی هستند.

معروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکایی

گرچه آدامز چندی بعد از ژنرال “نگوک لوآن” و خانواده‌اش بخاطر ضربه به حیثیتشان با انتشار این عکس عذر خواهی کرد اما تصویری که او از خشونت عریان “نگوک لوآن” به ثبت رساند به نماد مخالفان جنگ و دگرگون سازترین عکس در تاریخ عکاسی خبری تبدیل شد.

معروف ترین عکس تاریخی جهان از جنایت فرمانده آمریکایی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: