خبرنگار داعش شناسایی شد +تصاویر

گروه تروریستی داعش برای نخستین بار در ویدئوهایی که منتشر می‌کند از یک تروریست به عنوان خبرنگار استفاده کرد.

این گروه تکفیری روز گذشته تصاویری از ۲۱ نیروی پیشمرگه را که در اسارت این گروه هستند، منتشر کرد که در داخل قفس‌هایی قرار گرفته‌ و در خیابان‌های یکی از شهرهای کرکوک برای نمایش گردانده می‌شوند.

همچنین یک ویدئوی ۹دقیقه‌ای که از سوی داعش منتشر شده نشان می‌دهد که این نیروهای کرد بر روی خودروها در قفس‌هایی در حال رژه در خیابان‌های شلوغ استان کرکوک در عراق هستند.

در ادامه یک تروریست داعشی با آن‌ها مصاحبه می‌کند که امروز رسانه‌های کُردزبان هویت وی را افشا کردند.

از سرنوشت ۲۱ نیروی پیشمرگه اطلاعی در دست نیست زیرا در ویدئوی منتشر نشده نشان داده نشده است آن‌ها اعدام شده‌اند. با این حال، «شیراز ماهر» محقق ارشد در مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی مستقر در کینگز کالج لندن بر این باور است که این گروگان‌ها احتمالا کشته شده‌اند.

مجله مراحم: داعش چند روز پیش هم اقدام به پخش تصاویر ویدئویی از اسرای پیشمرگه کرده و اعلام کرده بود که نیروهای پیشمرگه را زنده خواهد سوزاند.

بنابر اطلاعات منتشر شده این تروریست «ملا شوان» یا «شوان کوردی» نام دارد که خطیب و پیش نماز مسجد «مام جعفر» در منطقه «داره توی» اربیل کردستان عراق بوده است.

وی که همواره در خطبه‌های خود از گروه تروریستی و تکفیری داعش حمایت می‌کرده است چندماه پیش به همراه دو نمازخوان این مسجد و خانواده‌اش به گروه تکفیری داعش در موصل پیوست.

کُردها اعلام کرده‌اند که این افراطی به خاطر پول به داعش پیوسته است، و هیچ رتبه علمی و شرعی ندارد.

شوان کوردی فارغ التحصیل دانشکده علوم اسلامی بخش شبانه بوده است و این دانشکده کانال‌های مطمئنی برای پذیرش دانشجویان ندارد.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: