با این تصاویر ماهواره‌ای جالب نظرتان نسبت به زمین عوض میشود!

مجله مراحم: حالا دیگر دیدن زمین از بالا اتفاق تازه‌ای نیست و با دسترسی عمومی به چیزی به اسم «گوگل»، همه می‌توانند محیطی را که در آن زندگی می‌کنند از زاویه عمودی ببینند. در عکس‌هایی که در ادامه خواهید دید، تصویر ماهواره‌ای برخی مناطق زمین آمده‌است. اما چیزی که این مناطق را از بقیه متمایز می‌کند، شکل جذابی است که از بالا و فاصله دور دیده می‌شوند. در ادامه این تصاویر را می‌بینید:


قبرستان بانکس، بانکس، فرانسه

 

مجله مراحم

جایی شبیه بهشت زهرای تهران که بیش از ۸۳ هزار قبر را در خود جای داده است.


کاخ پیر، برایتون، انگلستان

 

Striking-Satellite-Images-Brighton-Pier-Brighton,-England,-UK

اگر مورد قبلی را به بهشت‌زهرای تهران تشبیه کردیم، این یکی را می‌توانیم به «ایل گلی» تبریز تشبیه کنیم. مجموعه‌ای شامل رستوران و … که روی آب بنا شده‌است.


مراتع کادیز، ا***، کالیفرنیا، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Cadiz-Ranch-Essex,-California,-USAاین زمین‌ها در وسط صحرای موجاوه، برای پرورش نباتات به صورت ارگانیک ساخته شده‌اند.


کیپ تون، آفریقای جنوبی

 

Striking-Satellite-Images-Caltex-Chevron-Oil-Refinery-Cape-Town,-South-Africaپالایشگاه کالتکس/چورون یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های آفریقا با تولید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه محصولات پتروشیمی است. قرار داشتن این پالایشگاه در یک منطقه مسکونی، سلامتی ساکنین را با خطر جدی روبرو کرده‌است.


حائل، عربستان سعودی

 

Striking-Satellite-Images-Central-pivot-irrigation-fields-Ha'il,-Saudi-Arabiaاین دایره‌هایی که به شکل دیسک فشرده می‌بینید، زمین‌های کشاورزی‌ای هستند که به صورت دوار آبیاری می‌شوند.


مکزیکو سیتی، مکزیک

 

Striking-Satellite-Images-Ciudad-Nezahualcoyotl-Mexico-City,-Mexicoتصویر خیابانی در مکزیکو سیتی که فشردگی منطقه مسکونی آن تهران را روسفید کرده‌است. این منطقه یکی از پرتراکم‌ترین مناطق شهری مکزیکوسیتی است.


کارور، ماساچوست، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Cranberry-Bogs-Carver,-Massachusetts,-USAمناطق قرمز رنگی که می‌بینید، زمین‌های پرورش «کرانبری» است. کرانبری میوه‌ای است که ظاهراً ما به آن می‌گوییم «زغال اخته» و در خانواده تمشک قرار می‌گیرد.


رودخانه بتسیبوکا، ماداگاسکار

 

Striking-Satellite-Images-Erosion-Betsiboka-River,-Madagascarفرسایش کاتاستروفیک خاک در شمال غربی ماداگاسکار که چنین شکل عجیبی را ایجاد کرده است.


دیوار چین، چین

 

Striking-Satellite-Images-Great-Wall-of-China-Northern-Chinaدیوار بزرگ چین که طولی حدود ۲۰ هزار کیلومتر دارد، در سالهایی بسیار دور به دلیل مسائل امنیتی و تجاری ساخته شده‌است. اکنون سالانه بیش از ۱۰ میلیون گردشگر برای بازدید از این دیوار به چین می‌آیند./مجله مراحم


آتلانتا، جورجیا، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Inman-Yard-Atlanta,-Georgia,-USAتصویری از کارخانه نورفولک که در زمینه حمل و نقل ریلی فعالیت می‌کند.


ایوانپاه، کالیفرنیا، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Ivanpah-Solar-Power-Facility-Ivanpah,-California,-USAنیروگاه بزرگ خورشیدی ایوانپاه، که شکل هندسی بسیار منظمی دارد.


کایلین، تگزاس، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Killeen,-Texas,-USAاین یکی را می‌توانیم به پروژه‌ مسکن مهر خودمان تشبیه کنیم. بر اساس نیاز مردم کایلین، هر ساله محدوده مسکونی این شهر گسترش پیدا کرده و دولت خانه‌های مسکونی جدیدی احداث می‌کند.


لوس آندس، شیلی

 

Striking-Satellite-Images-Los-Andes,-Chileگذرگاه لوس کاراکولس در کوهستان آند، که در نزدیکی مرز شیلی و آرژانتین است، با وجود قرار‌داشتن در ارتفاع بیش از ۳ کیلومتر، هیچ گونه ایمنی‌ای برای خودروهای عبوری آنجا، مانند گارد ریل پیش بینی نشده است؛ جاده چالوس!


منا، عربستان سعودی

 

Striking-Satellite-Images-Mina,-Saudi-Arabiaمنا در صحرای عرفات، که حاجیان همه ساله و برای تشرف به خانه خدا در روز عید قربان در آن تجمع می‌کنند. در تصویری که می‌بینید چادرهای تدارک شده برای حاجیان دیده می‌شود. این یکی را ما خوب می‌شناسیم.


میرنی، شرق سیبری، روسیه

 

Striking-Satellite-Images-Mir-Mine-Mirny,-Eastern-Siberia,-Russiaمعدن الماس میر که در حال حاضر غیر فعال می‌باشد، با داشتن عمقی حدود ۵۲۴ متر و قطر ۱۲۰۰ متر ، دومین حفره بزرگ ساخته شده توسط انسان در جهان است.


قله تاراناکی، جزیره شمالی، نیوزلند

 

Striking-Satellite-Images-Mount-Taranaki-North-Island,-New-Zealandقله تاراناکی که به «اگمونت» هم شهرت دارد، آتشفشانی غیرفعال است که در غرب نیوزلند و در جزیره شمالی واقع شده‌است.


مادرید، اسپانیا

 

Striking-Satellite-Images-Our-Lady-of-Almudena-Cemetery-Madrid,-Spainقبرستان «Our Lady of Almudena» در مادرید، بزرگترین قبرستان‌ جهان است. تعداد قبر در این قبرستان به بیش از ۵ میلیون تخمین زده شده‌است که از جمعیت فعلی مادرید بیش‌تر است.


جنگل ملی اوکالا، فلوریدا، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Pinecastle-Bombing-Range-Ocala-National-Forest,-Florida,-USAدر این تصویر مرکز نظامی پاینکستل را می‌بینید که به صورت تخصصی به ساخت و آزمایش بمب مشغول است.


لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Port-of-Los-Angeles-Los-Angeles,-California,-USAبندرگاه لس‌آنجلس که یکی از شلوغ‌ترین بندرگاه‌های جهان می‌باشد در این تصویر دیده می‌شود.


موآب، یوتا، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Settling-ponds-of-Intrepid-Potash-mine-Moab,-Utahبا ورود آب رودخانه کلورادو به حوضچه‌های کشت پتاسیم، فرآیند تبخیر در آنها تسریع می‌شود.


براولی، کالیفرنیا، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Spreckles-Beet-Sugar-Factory-Brawley,-California,-USAکارخانه قند وشکر اسپرکلس، که در آن طی فرآیندی از چغندرقند، شکر کشت می‌شود. مناطق رنگی‌ای که می‌بینید، فرآورده‌های کشت شده از چغندرقند است که آماده تبدیل به شکر است.


یوانیانگ ، یوانان، چین

 

Striking-Satellite-Images-Terraced-rice-paddies-Yuanyang-County,-Yunnan,-Chinaبیش از ۱۳۰۰ سال است که مردم یوانیانگ در شالیزارهای طبقه طبقه خود، به کشت برنج مشغولند.


لیزه، هلند

 

Striking-Satellite-Images-Tulip-Fields-of-Keukenhof,-Lisse,-Netherlandsمزرعه‌های گل معروف هلند را در تصویر می‌بینید که تصویری آبستره تشکیل داده‌اند. صادرات گل یکی از بزرگ‌ترین تجارت‌های هلند است.


جکسونویل، فلوریدا، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Turbine-Interchange-Jacksonville,-Florida,-USAتقاطع غیرهمسطح معروف «توربین اینترچنج» که از بالا شکل هندسی بسیار جالبی دارد. ما را یاد تقاطع جناح – شیخ فضل‌الله در تهران می‌اندازد.


مناطق شمالی استرالیا

 

Striking-Satellite-Images-Uluru-Ayers-Rock-Northern-Territory,-Australiaصخره‌های «ایرز»، صخره‌های شنی بسیار معرفی هستند که در شمال استرالیا واقع شده‌اند. زمان سکونت انسان در این مناطق به بیش از ۱۰ هزار سال تخمین زده می‌شود.


توسان، آریزونا، ایالات متحده

 

Striking-Satellite-Images-Vineyards-Davis-Monthan-Air-Force-Base-Tucson,-Arizona,-USAفرودگاه نظامی «دیویس مونثان»، که بیش از ۴۴۰۰ هواپیما و جنگنده را در خود جای داده است در نوع خود بزرگ‌ترین در دنیا می‌باشد.


هوئلوا، اسپانیا

 

Striking-Satellite-Images-Vineyards-Huelva,-Spainتصویری که می‌بینید، مربوط است به تاکستان‌های هوئلوا . آب و هوای این منطقه برای پرورش انگور بسیار مناسب است.


نوسا لمبونگان، اندونزی

 

Striking-Satellite-Images-Vineyards-Seaweed-Farms-Nusa-Lembongan,-Indonesiaشکل‌های هندسی‌ای که در زیر آب می‌بینید، مربوط است به مزارع پرورش جلبک و گیاهان دریایی که در این منطقه رواج بسیاری دارد.


وینسدات، آلمان

 

Striking-Satellite-Images-Vineyards-Weinstadt,-Germanyاینجا هم تصاویری از تاکستان‌های وینسدات در آلمان را می‌بینید. به نظر می‌آید که آلمانی‌ها منظم‌تر از اسپانیایی‌ها هستند.


مفرق، اردن

 

Striking-Satellite-Images-Zaatari-Refugee-Camp,-Mafraq,-Jordanتصویری که می‌بینید مربوط است به کمپ آوارگان سوری که از سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شده‌است. جمعیت این کمپ درحال حاضر به بیش از ۸۱ هزار نفر می‌رسد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: