اوضاع مردم در پایتخت تحت خلافت داعش! +تصاویر

از چند ماه قبل و زمانی که فرودگاه  نظامی “الطبقه” آخرین سنگرتحت کنترل نیروهای دولتی در استان “الرقه” به طور کامل به تصرف داعش در آمد این گروه تروریستی “الرقه” را به عنوان پایتخت خود معرفی کرده است.
مجله مراحم: الرقه که  به “عاصمه الرشید” پایتخت هارون الرشید نیز معروف است چند ماه پیش از این پس از ۶ روز درگیری شدید و خونین به کنترل کامل داعش درآمد.
این استان با مرکزیت شهر الرقه، نخستین شهری بود که در ماه مارس سال ۲۰۱۳ میلادی به اشغال افراطیون درآمد و پس از آن این گروه حملاتی را به شهرهای دیگر این استان آغاز کردند. با تصرف نقاط مختلف این استان به دست داعش این گروه دیگر مخالفان مسلح سوری را شهر بیرون کرد و آن را مرکز فعالیت های خود قرار داد.
گفته می شود این گروه با تصرف کامل الرقه قوانین سختگیرانه ای را علیه ساکنان اعمال کرده است که در صورت تمرد، آنان را در زندان های زیر زمینی بازداشت می کند.
مردم در این الرقه به شدت از نظر آذوقه و غذا در مضیقه هستند و ساعت ها بایست در صف دریافت آب و غذا بایستند. با این حال داعشی ها اقدام به جمع آوری زکات گندم از کشاورزان می‌کنند و از مغازه دارها نیز سه هزار لیره به عنوان مالیات دریافت می کنند.
همچنین بر اساس قوانین داعش در الرقه زنان و دختران باید نقاب سیاه رنگ ضخیم بر صورت خود بیندازند و در صورتی که این نقاب، ضخیم نباشد، فرد بازداشت می شود. ممنوعیت پوشیدن شلوار جین، نمایش لباس‌های زنانه در ویترین و کار کردن مردان در فروشگاه لباس زنانه، تبلیغ آرایشگاه‌های زنانه، مراجعه زنان به پزشک مرد، شانه کردن موی سر و صورت (برای مردان)، کشیدن سیگار و قلیان و نشستن زنان بر صندلی از دیگر قوانینی است که داعش وضع کرده است.
هفته گذشته نیز این گروه افراطی اعلام کرد کسانی که به گفته آنها مرتکب”سب دین” شوند مجازاتشان «بریدن سر در حضور مسلمانان» خواهد بود؛ انها در همین راستا چندین شهروند سوری را در میدان های الرقه به طرز وحشیانه ای سربریدند. این در حالی است که تاکنون اخبار و تصاویر بسیاری از سربریدن و مصلوب کردن محکومان گروه داعش در الرقه منتشر شده است. تصاویر زیر آخرین عکس هایی است که از وضعیت زندگی در این شهر در رسانه های خارجی منتشر شده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: