مرگ مشکوک پسر حاکم دبی (تصاویر)

مجله مراحم: امروز خبر مرگ شیخ «راشد بن محمد بن راشد آل مکتوم» پسر ۳۴ ساله حاکم دبی در رسانه‌های مختلف عربی منتشر شد و دفتر حاکم دبی نیز این خبر را تایید و دلیل آن را سکته قلبی  اعلام کرد.

 

 

در بیانیه دفتر حاکم دبی اعلام شد که وی صبح امروز به دلیل سکته قلبی فوت کرده است و به همین دلیل، ۳ روز عزای عمومی در دبی اعلام می‌شود.

انتشار خبر درباره پسر حاکم دبی در کنار خبرهای چند روز اخیر درباره حضور و ماجراجویی شاهزاده‌های عرب در یمن موجب شد تا کاربران شبکه‌های اجتماعی بیش از پیش بر روی چنین خبری متمرکز شوند.

چند روز پیش، اخباری درباره زخمی شدن «خالد بن حمد آل خلیفه» فرزند پادشاه بحرین در یمن منتشر شد و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز به این خبر پرداختند.

«عبدالله آل خلیفه» شاهزاده مخالف بحرینی، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: خالد بن حمد آل خلیفه فرزند پادشاه بحرین، در پی اصابت موشک جنبش انصار الله به یکی از پایگاه های نظامی یمن مجروح شده است.

 

ماجرا از آن جا آغاز شد که برخی فعالان توئیتری روز ۲۴ شهریور در خبری اعلام کردند: «شنیده می شود در درگیری های دیروز مأرب، “خالد بن حمد” کشته شده است.» این خبر صبح امروز سر و صدای زیادی در توئیتر ایجاد کرد. پس از آن، عده ای از هواداران تهاجم نظامی آل سعود به یمن در واکنش اعلام کردند: «خالد بن حمد فرماندهی عالی نیروهای بحرینی در عملیات یمن را بر عهده دارد و خودش به صورت مستقیم وارد خاک یمن نشده است. او در کنار دیگر فرماندهان عالی این جنگ، در اتاق های فکر ارتش عربستان در همسایگی یمن مستقر شده است.»

 

۱۵ شهریور نیز، یک عکس از «محمد بن سعود بن صقر القاسمی» ولیعهد امارت «رأس الخیمه» با لباس نظامی منتشر شد که در صفوف نیروهای کشورش در استان «عدن» یمن جولان می‌داد.

همراه با این عکس، یک عکس سلفی با ولیعهد راس‌الخیمه در بیمارستان نیز منتشر شد. ده‌ها کاربر شبکه‌های اجتماعی، این عکس سلفی با محمد بن سعود بن صقر القاسمی را که پس از زخمی شدن در استان مأرب، در بیمارستان بستری شده بود، به اشتراک گذاشتند.

۲۰ خرداد گذشته نیز وزارت دفاع عربستان پس از شلیک نخستین موشکهای اسکاد به سوی خاک عربستان، اعلام کرد که «محمد بن احمد الشعلان» فرمانده نیروی هوایی این کشور هنگام یک سفر کاری خارجی ، بر اثر سکته قلبی درگذشته است.

انتشار تمامی این اخبار موجب شد که کاربران شبکه‌های اجتماعی به دیده شک به خبر مرگ پسر حاکم دبی بنگرند.

«صالح العزی» یکی از این فعالان توییتری است که در این‌باره می‌نویسد: دیروز به زخمی شدن پسر حاکم رأس‌الخیمه اعتراف کردند و امروز به مرگ پسر حاکم دبی. یمن به مقبره‌ای برای متجاوزان تبدیل شده است. منتظر بیش از این باشید.

 

 

 

وی همچنین به نقل از برخی منابع رسانه‌ای می‌نویسد که پسر حاکم دبی در واقع طی یک عملیات در مأرب کشته شده است اما این خبر سانسور شده و گفته می‌شود که او بر اثر سکته قلبی درگذشته است.

 

 

 

 

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: