من کمبود آهن دارم چیکار کنم؟ “افزایش آهن بدن”

افزایش آهن بدن و من کمبود آهن دارم چیکار کنم؟ و بهترین غذاهای برای افزایش آهن بدن و بهترین گیاهان داروی برای زیاد شدن آهن بدن را در ادامه بخوانید.

افزایش آهن بدن

مسئول آموزش گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طب سنتی، توصیه‌های خوبی برای پیشگیری و حتی درمان برخی بیماری‌ها از جمله چربی خون، سرطان و کم خونی دارد.
 
دکتر معصومه خادمی‌زاده درباره مقابله با افزایش کلسترول توصیه کرد که استفاده از عسل همراه یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین در یک لیوان آب گرم کلسترول خون را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.

من کمبود آهن دارم چیکار کنم؟,افزایش آهن بدن
  تامین آهن بدن

وی برای تاثیر طب سنتی روی بیماری صعب العلاجی مثل سرطان هم به خواص زعفران اشاره کرد و گفت: زعفران یکی از مهم‌ترین مواد غذایی طب سنتی و ضد سرطان است و می‌تواند روی طیف وسیعی از تومورها تاثیر مثبت داشته باشد.
 
خادمی زاده در خصوص درمان کم خونی با استفاده از طب سنتی نیز گفت: ترکیب سه شیره گیاهی شامل شیره انگور، شیره خرما و شیره توت حتی از قرص‌های آهن، اثربخشی بیشتری دارد و آهن بدن را تامین می‌کنند.
 
وی یادآور شد: هر کدام از این سه شیره گیاهی را به اندازه یک قاشق می‌توان با هم مخلوط کرد؛ ضمن اینکه این مواد را می‌توانیم حتی تا یک ماه در یخچال نگهداری کنیم.
 
مسئول آموزش گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیش از این نیز گفته بود که مصرف انجیر می‌تواند یک چهارم نیاز روزانه بدن به آهن را تامین کند به ویژه اگر با آب پرتقال خورده شود. گفته می‌شود ۷۰ درصد خانوارهای ایرانی با کمبود آهن مواجه‌اند.

من کمبود آهن دارم چیکار کنم؟ “افزایش آهن بدن

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: