زشت ترین ماهی دنیا (تصاویر)

زشت ترین ماهی دنیا

زشت ترین ماهی دنیا The ugliest fish in the world که به زشت ترین موجود دنیا هم مشهور است حباب ماهی نام دارد چهره این ماهی طبق نظر سنجی دانشجویان زیست شناسی به زشت ترین موجود دنیا نامگذاری شده است.

زشت ترین ماهی دنیا,زشت ترین موجود دنیا

زشت ترین موجود دنیا

حباب ماهی (Psychrolutes marcidus) یکی از زشت ترین و منزجرترین موجودات ساکن آبهاست. این نوع ماهی ها در قسمت های عمیق و دور از سواحل قاره استرالیا و تاسمانی زندگی می کنند.به خاطر عدم دسترسی به محل زندگی آنها، این نوع ماهی ها به ندرت توسط انسان مشاهده می گردند.

همچنین ببینید: زشت‌ ترین حیوانات در حال انقراض هستند + تصاویر

حباب ماهی ها در اعماق اقیانوس ها یافت می شوند، به طوری که فشار آب در آنجا چندین بار بیشتر از سطح آب است، معمولا در این عمق از آب کیسه ی هوای ماهی ها به خوبی عمل نمی کند. گوشت این نوع ماهی ها مانند توده ی ژلاتینی است که این ماده چگالی کمتری نسبت به آب دارد و این خصوصیت منحصر به فرد به حباب ماهی ها این اجازه را می دهد که بدون صرف انرژی نزدیک به کف اقیانوس ها شناور باشند.

کمبود نسبی ماهیچه در حباب ماهی ها نه تنها برای آنها زیان آور نیست بلکه مفید نیز می باشد زیرا آنها را قادر می سازد تا به راحتی موجوداتی که در جلوی آن معلقند را ببلعد.

زشت ترین ماهی دنیا,زشت ترین موجود دنیا زشت ترین ماهی دنیا,زشت ترین موجود دنیا زشت ترین ماهی دنیا,زشت ترین موجود دنیا

زشت ترین ماهی دنیا The ugliest fish in the world که به زشت ترین موجود دنیا هم مشهور حباب ماهی و عکس های حباب ماهی زشت ترین موجود جهان و زشت ترین ماهی دنیا

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: