تالاب پساب در کویر یزد +تصاویر

تالاب پساب در کویر یزد

تالاب پساب در کویر یزد را مشاهده میکنید شاید با دیدن تصاویر فکر کنید که اینجا کویر مصر یا کشورهای آفریقایی میباشد ولی دریاچه ای که مشاهده میکنید تالاب پساب در کویر یزد است تالابی شگفت انگیز و زیبا که کمتر کسی از آن آگاه است.

اینجا تالاب پساب یزد است ، تالابی در قلب کویر، که در اثر رها‌سازی آبهای تصفیه خانه فاضلاب یزد ایجاد شده و به دلیل قرارگیری در میان ماسه‌های روان طبیعت زیبایی را ایجاد کرده است. این تالاب در ۴ کیلومتری شمال شهر یزد واقع شده که پیرامون آن را جامعه گیاهی نی پوشانده است.

مجله مراحم: تالاب گستره‌ای شرقی غربی دارد و طول آن در حدود ۳ کیلومتر و عرضش در بیشترین حالت ۱ کیلومتر است. ارتفاع تالاب از سطح دریا ۱۱۴۵ متر و با توجه به فقر آبی در این منطقه آبشخور حیات وحش منطقه گردیده است. پساب توانسته سبب حضور موقت پرندگان عبوری و نیز جذب پرندگان مهاجر زمستانی شود.

از آب این تالاب برای آبیاری کمربند سبز یزد نیز استفاده می‌شود. با توجه به نزدیکی این تالاب به یزد، به تازگی تفرجگاهی جذاب برای کویرگردی گشته و آخر هفته‌ها جمعیت قابل توجهی برای سافاری با ماشین‌های آف‌رود به اینجا می آیند.

عکس های تالاب پساب در کویر یزد

تالاب پساب در کویر یزد,دریاچه در کویر یزد تالاب پساب در کویر یزد,دریاچه در کویر یزد تالاب پساب در کویر یزد,دریاچه در کویر یزد تالاب پساب در کویر یزد,دریاچه در کویر یزد

تالاب پساب در کویر یزد,دریاچه در کویر یزد تالاب پساب در کویر یزد,دریاچه در کویر یزد

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: