جشن گوجه فرنگی در اسپانیا (۳۳ عکس)

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا و تصاویر فستیوال گوجه فرنگی در اسپانیا را مشاهده میکنید.

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا

۲۰ هزار نفر در شهر بولون، در نزدیکی والنسیا، در جشن گوجه شرکت میکنند. هزینه شرکت در این جشن قرمز برای هر نفر ۱۱ دلار بوده است. در این روز ۱۳۰,۰۰۰ گوجه رسیده مصرف میشود.

به گزارش مجله مراحم به نقل ازسایت دیلی میل (روزنامه بریتانیایی) ۲ هزار توریست بریتانیایی در این جشن شرکت دارند.

بدون شک، بزرگترین جنگ مواد غذایی، جنگ گوجه‌فرنگی در اسپانیا و نروژ است.

هر ساله، در آخرین چهارشنبه ماه آگوست، بیش از ۳۰۰۰ نفر در شهر Bunol در اسپانیا جمع می‌شوند تا بیش از ۱۰۰ هزار کیلوگرم گوجه‌فرنگی رو به سمت همدیگه پرتاب کنند.

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا

اگر زمانی قصد نمودید تا به اسپانیا و شهر بونال مسافرتی داشته باشید و در جشنواره گوجه فرنگی! شركت نمایید به خاطر داشته باشید كه از ایستادن در ردیف اول تماشاچیان پرهیز نمایید زیرا كه با به صدا در آمدن زنگ، بارانی از گوجه فرنگیهای له شده و پر آب به سوی شما باریدن خواهد گرفت!

شرح و تفسیرهای فراوانی درباره پیشینه تاریخی این جشنواره عمومی و محبوب وجود دارد. عده ای از مورخان معتقدند كه منشأ این جشنواره شوخیهای عملی جالبی بوده است كه جوانان شهر با آوازه خوانان دوره گرد انجام می داده اند. داستان بدین صورت بوده كه آوازه خوان مورد نظر درحال نواختن موسیقی و نغمه سرایی از چهارراه یا میدان شهر می گذشته كه صدای بد و ناموزون او باعث می شود كه جوانان محل با گوجه فرنگیهای آبدار به استقبال او بروند و مجبورش كنند كه دیگر آوازی نخواند! با آغاز ماجرا تمام كسانی كه در اطراف بوده اند به این نبرد نابرابر می پیوسته اند و نوازنده بیچاره ر با گوجه فرنگی به خوبی پذیرایی می كرده اند!

بر اساس معتبرترین تفاسیر آغاز نبرد گوجه فرنگی به سال ۱۹۴۵ بر می گردد. میدان شهر كه جشنواره گوجه فرنگی به صورت سنتی در آنجا برگزار می شده است انباشته از جوانانی بوده كه به هنگام آغاز جشنواره با قیافه های عجیب و غریب از جلوی دیدگان مشتاقان این مراسم رژه می رفته اند.

امروزه بسیاری از مردم كسانی را كه به پافشاری خود موجب شدند تا این مراسم همه ساله برگزار شود تحسین می كنند. جشنواره ای كه امروزه به یك جشن بزرگ و فراموش نشدنی تبدیل شده است.

اما اگر شما هم قصد شركت در این جشنواره را دارید باید قوانین آن را رعایت نمایید؛ قوانینی كه باعث شده است تا مراسم به خوبی و زیبایی انجام شود. اولین قانون بیان می كند كه شما نباید هیچ بطری و یا چیزی كه باعث حادثه و صدمه به دیگران شود را به همراه بیاورید. پوشیدن تی شرت هم ممنوع است. گوجه فرنگیهایی كه در نبرد استفاده می شوند باید كاملاً له شده و فشرده باشند ت صدمه ای به كسی نزنند.

شما باید مراقب كامیون ویا باركشهایی كه گوجه فرنگی حمل می كنند باشید و در پایان اینكه به محض اینكه دومین زنگ نواخته شد باید پرتاب گوجه فرنگی متوقف شود! اگر این قوانین را پذیرفته اید می توانید همه ساله در ماه آگوست به شهر بونال اسپانیا بروید و برای نبردی جانانه گوجه فرنگیهای آبدار به دست بگیرید.

تصاویر فستیوال گوجه فرنگی در اسپانیا

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی

جشن گوجه فرنگی در اسپانیاجشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی MORAHEM.COM (19) جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگیجشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگیجشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی جشن گوجه فرنگی در اسپانیا,جشنواره گوجه فرنگی41761347650179871083

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: