سنگ قبر دیجیتالی هم آمد

سنگ قبر دیجیتالی هم آمد این سنگ قبرهای دارای مانیتور هستند و بیوگرافی فرد فوت شده را نمایش میدهد.

نخستین سنگ قبر دیجیتالی جهان که دارای صفحه نمایشگر لمسی ۴۸ اینچی است در گورستانی در «ماریبور»، دومین شهر بزرگ اسلوونی، نصب شد. صفحه نمایشگر لمسی قابلیت این را دارد که تصاویر و فیلم‌های فرد متوفی و همچنین نوشته‌های دیجیتالی را در زمان حضور بازدیدکننده‌ها در مقابل این سنگ قبر نمایش دهد.

سنگ قبر دیجیتالی

بهای این سنگ قبر ضدآب ۳ هزار یورو (سه هزار و ۱۸۹ دلار) اعلام شده است. این سنگ قبر هوشمند در نظر اول شبیه یک سنگ قبر معمولی است؛ اما، تنها چند ثانیه پس از آنکه فردی روبروی آن می‌ایستد، صفحه نمایشگر آن تصاویر و فیلم‌هایی از متوفی را به نمایش می‌گذارد. رئیس شرکت سازنده این سنگ قبر می‌گوید در کنار نام و نام خانوادگی متوفی، می‌توان متون بسیار طولانی -حتی رمان- هم نوشت.

این سنگ قبر به یک سنسور مجهز است و تنها زمانی که فردی روبروی آن بایستد شروع به نمایش تصاویر و فیلم‌ها می‌کند. در سایر مواقع تنها نام و نام خانوادگی متوفی و تاریخ های تولد و درگذشت وی بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود.

این سنگ قبر دیجیتالی در حال حاضر قابلیت پخش صدا را ندارد. یکی از طراحان این سنگ قبر می‌گوید گروه تولید‌کننده در تلاش هستند تا قابلیت پخش صدای تصاویر ویدئویی را در گوشی‌های همراه ایجاد کنند.

سنگ قبر دیجیتالی

سنگ قبر دیجیتالی

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: