گرمای بیش از حد در هند قربانی داد! +تصاویر

مقامات بهداشتی هند اعلام کردند براثر گرمای بی سابقه دمای هوا در این کشور، بیش از ۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

مجله مراحم:  موج گرمای بی سابقه که در سالهای گذشته دراین فصل از سال بی سابقه بود دمای برخی از مناطق جنوبی هند را به حدود ۵۰ درجه سانتیگراد افزایش داده است . براساس گزارش سازمان هواشناسی هند، درجه حرارت هوا در ایالت تلانگانا امروز به ۴۸ درجه بالا صفر رسید و باعث شد تعداد زیادی از بی خانمانان جان خود را از دست بدهند.

به گزارش روزنامه انگلیسی زبان هندوستان تایمز، بیش از ۱۵۰ نفر از افرادی که در اثر گرما جان خود را از دست داده اند،کارگران درایالات تلانگانا و اندراپرادش تشکیل داده اند.

در الله آباد در جنوب هند و بسیاری ازمناطق روستایی با کمبود آب مواجه هستند که این عامل باعث افزایش تعداد جان باختگان شده است .

به گزارش سازمان هواشناسی، دمای هوا در دهلی نو امروز و روز گذشته به حدود ۴۵ درجه بالای صفر رسید و مقامات بهداشتی به مردم توصیه کردند که در سال اوج گرما ازمنازل خارج نشوند.

بسیاری از مردم در دهلی نو کمتر در ساعات اوج گرما از منزل خارج می شوند و مراکز تجاری و مغازه ها به حالت نیمه تعطیل درآمده است .

گزارش ها حاکی است تعدادی از شهرهای کوچک و روستاها در جنوب هند به علت گرمای شدید هوا، از سکنه خالی شده است. 

در شهر کلکته در غرب هند، پس از اینکه یک راننده تاکسی ۵۲ ساله در اثر گرمازدگی جان خود را از دست داد، رانندگان تاکسی از ساعت ۱۱ تا ۱۶ در سطح شهر تردد نمی کنند.

در برخی از ایالت ها ، شهرها و روستاهای هند تنها چند ساعت برق دارند که این عامل باعث افزایش تلفات ناشی از گرما زدگی شده است./مجله مراحم

این درحالی است که سازمان هواشناسی هند پیش بینی کرده است درجه حرارت هوا در روزهای آینده باز هم افزایش خواهد یافت.

مجله مراحم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گرمای بی سابقه

گرمای بی سابقه

 

گرمای بی سابقه

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: