برج هلال ماه در دبی (تصاویر)

برج هلال ماه در دبی یکی از برج های زیبای جهان است که از معمار خارق العاده برخوردار بوده است. این برج در بین زیباترین برج های جهان رتبه ۸۶ را به خود اختصاص داده است و دارای منحصر به فرد ترین معماری در جهان است.

برج هلال ماه در دبی

برج هلال ماه در دبی

برج هلال ماه دبی که در نوع خود منحصر به فرد و بی نظیر است ضمن این که به چهره این شهر زیبایی بخشیده در ساخت آن به فرهنگ خاص این منطقه نیز توجه شده است و باعث شده دیگر کشورها نیز درصدد ساخت چنین سازه هایی برآیند.

همچنین ببینید: تصاویر دیدنی از برج‌‌های دو قلوی تایوان

به گزارش مجله مراحم؛ یکی از بارزترین و شاخص ترین نمودهای عناصر فرهنگی، معماری است که در پیکره شهرها از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد که با فرهنگ جوامع ارتباط تنگاتنگ دارد به طوری که وظیفه اصلی فرهنگ هر جامعه نمایش ایده های ذهنی به وسیله نمود اشکال عینی است که در این فرایند استحاله، معماری نقشی اساسی به عهده دارد.

برج هلال ماه در دبی

شاید یکی از متفاوت ترین معماری ها نیز طراحی برج هایی است که معماری و نمایی متفاوت دارند در این خصوص می توان به برج هلال ماه دبی اشاره کرد که در نوع خود منحصر به فرد و بی نظیر است زیرا در ساخت آن علاوه بر این که به چهره این شهر زیبایی بخشیده به فرهنگ خاص این منطقه نیز توجه شده است.
این برج که شهرت جهانی دارد با معماری مدرن متناسب با منطقه فرهنگی و جغرافیایی خود ساخته شده که نگاه ها را به سوی خود جذب کرده و حتی باعث شده دیگر کشورها از جمله جمهوری آذربایجان درصدد ساخت چنین سازه ای برآیند.

برج هلال ماه در دبی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: