ترامپ حقوق ریاست جمهوری خود را بخشید

ترامپ حقوق ریاست جمهوری خود را بخشید و آن را به پارک‌های ملی آمریکا اهدا کرد.

ترامپ گفت من این پول نیازی ندارم و حقوق سه ماه اول خود را به پارک‌های ملی امریکا بخشید.

ترامپ در دوران قبل از ریاست جمهوری نیز بیان کرده بود که اگر رئیس جمهور شوم حقوقی از کاخ سفید نخواهم گرفت چرا که این حقوق برای من بسیار ناچیز است و نیازی به آن ندارم . ترامپ بعد از دوره سه ماهه خود در کاخ سفید حقوق این مدت خود را به منظور زیباسازی پارک های ملی امریکا بخشید.

این موضوع در حاشیه نشست خبری سخنگوی کاخ سفید اعلام شد.”شان اسپایسر” سخنگوی آمریکا اعلام کرد که یک چک به مبلغ ۷۸ هزار و ۳۳۳ دلار به توسط ترامپ به وزیر کشور امریکا اهدا شده است.

همچنین بخوانید: ترامپ: حتی یک دلار حقوق ریاست جمهوری نمیخواهم

وزیر کشور امریکا که حسابی ذوق زده شده بود اظهار کرد که این مبلغ این چک را به سرعت به پارک های ملی امریکا اهدا خواهد کرد تا صرف زیباسای آنها شود.

ترامپ حقوق ریاست جمهوری خود را بخشید

 ترامپ حقوق ریاست جمهوری خود را بخشید

ترامپ حقوق ریاست جمهوری خود را بخشید

ترامپ که یکی از میلیاردرهای آمریکاست قبلا و در تبلیغات انتخاباتی گفته بود در صورت ورود به کاخ سفید، حقوق دریافت نخواهد کرد و مبلغ حقوق دریافتی اش را صرف امور غیرانتفاعی خواهد کرد.
حقوق سالانه رئیس جمهور آمریکا ۴۰۰ هزار دلار در سال است.

با این حال منتقدان به سرعت به این اقدام ترامپ واکنش نشان دادند. آنها می گویند ترامپ در حالی حقوقش را به نفع پارک های ملی آمریکا هدیه داده است که در بودجه سالانه، بودجه سازمان ناظر بر پارک های ملی آمریکا را بیش از ۱.۵ میلیارد دلار کاهش داده است.
براساس متن بودجه پیشنهادی ترامپ، بودجه این سازمان ۱۲ درصد معادل ۱.۵ میلیارد دلار کاهش می یابد.

 

همچنین بخوانید: با خانواده ترامپ آشنا شوید +تصاویر

منتقدان همچنین می گویند ارزش هدیه ترامپ معادل هزینه تامین امنیت ۲ ساعت ترامپ و خانواده اش به هنگام سفر به فلوریدا برای گذراندن تعطیلات آخر هفته یا معادل هزینه تامین امنیت نصف روز برج ترامپ در نیویورک است. ملانیا همسر ترامپ به همراه تک فرزندشان همچنان در این برج در نیویورک زندگی می کنند.

یک سازمان غیردولتی فعال در زمینه محیط زیست به نام سییرا کلوپ نیز در توئیتر واکنش نشان داد و نوشت: هدیه ترامپ چیزی نیست جز دور کردن توجه ها و نگاه ها از نیاز به ۱۲ میلیارد دلار بودجه برای نگهداری پارک های ملی آمریکا.
این سازمان اضافه کرد: پارک های آمریکا نیازمند بودجه واقعی هستند نه چک جعلی یک ابرثروتمند
همزمان برخی از حامیان ترامپ از این اقدام او حمایت کردند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: