دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی !

دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی امکانپذیر خواهد شد؟ ترامپ به صورت رسمی اعلام کرد که دوست دارد با رهبر کره شمالی رو در رو گفتگو کند.

دونالد ترامپ امروز گفتگو با بلومبرگ به صورت رسمی آمادگی خود را برای دیدار رو در رو با رهبر کره شمالی اعلام کرد و گفت از اینکه رهبر کره شمالی دعوت من را برای حضور در کاخ سفید بپذیر بنده باعث افتخار بنده خواهد بود.

ترامپ دیروز هم در مصاحبه با شبکه خبری سی‌بی‌اس، رهبر کره شمالی را «فردی باهوش» خوانده بود که توانسته به رغم جوانی، بر رقبای کسب قدرت در کشورش، فائق آید.

دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی

دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی !

دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه امروز خود با بلومبرگ اعلام کرد که آماده دیدار با رهبر کره شمالی است.

رئیس‌جمهور آمریکا در این مصاحبه گفت: اگر مناسب باشد که با او دیدار کنم، حتماً این کار را انجام خواهم داد و از این بابت مفتخر خواهم بود.

«دونالد ترامپ» ادامه داد: اگرچه بسیاری از افراد از بیان این جمله خودداری می کنند؛ اگر شرایط مناسب باشد، من این کار را انجام می دهم.

شایان ذکر است، در هفته های گذشته و همزمان با اعلام خبر اعزام ناوگروه آمریکایی «کارل وینسون» به بخش غربی اقیانوس آرام در مجاورت شبه جزیره کره، رسانه دولتی کره شمالی به واشنگتن هشدار داد که پیونگ یانگ در صورت مشاهده هرگونه نشانه ای دال بر تجاوز آمریکا، این کشور را هدف حمله اتمی خود قرار خواهد داد.

کره شمالی اوایل اسفند ماه سال گذشته نیز با شلیک چند فروند موشک بالستیک به آزمایش موشکی جدیدی اقدام کرده بود.

شورای اروپا نیز دوشنبه ۹ اسفندماه سال پیش با انتشار بیانیه ای از تصمیم خود برای تمدید و وضع برخی تحریم ها علیه کره شمالی بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه پیونگ یانگ خبر داد.

در متن این بیانیه آمده بود: امروز در ۲۷ فوریه سال ۲۰۱۶، این شورا با اتخاذ برخی تدابیر قانونی به وضع تحریم های سخت گیرانه تری علیه کره شمالی پرداخته است. تحریم های اعمالی اتحادیه اروپا به محدودیت های بیشتری علاوه بر قطعنامه ۲۳۲۱ شورای امنیت مصوب ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۶ می پردازد.

در این راستا، خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) نهم سپتامبر سال گذشته میلادی اعلام کرده بود: آزمایش کره شمالی اجازه دستیابی به پتانسیل توان هسته ای و ویژگی های یک کلاهک هسته ای استاندارد که از توان نصب بر موشک های راهبردی بالستیک برخوردار باشد را به این کشور داده است.

اعلام این خبر باعث شد تا موجی از انتقادها علیه «پیونگ یانگ» آغاز و غرب به سرکردگی آمریکا وضع تحریم هایی را علیه کره شمالی در دستور کار خود قرار دهد.

این در حالی است که مذاکرات شش جانبه درباره برنامه هسته ای کره شمالی در سال ۲۰۰۹ با کارشکنی های متعدد آمریکا به شکست انجامید.

کره شمالی بارها اعلام کرده است که برنامه موشکی و هسته ای این کشور، به منظور مقابله با تهدیدات آمریکا و متحدانش علیه «پیونگ یانگ» است.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: