شهری زیرزمینی در جزیره کیش +تصاویر

شهری زیرزمینی در جزیره کیش

شهری زیرزمینی در جزیره کیش مجله مراحم: قنات کیش از نظر طول رشته قنات و یا عمق چاه ها، قابل مقایسه با قنات های دیگر نقاط ایران نیست اما با توجه به شیب بسیار کم جزیره ، چگونگی هدایت آب های زیر زمینی به سطح زمین در کیش بسیار مهم بوده و نشان می دهد پیشینیان در زمان خود، از پیشرفته ترین روش ها برای حفر قنات استفاده می کردند.
امروزه مجموعه قنات با تغییر کاربری به یک شهر زیر زمینی شگفت انگیز بدل شده که بیش از ۱۰ هزار مترمربع وسعت دارد و کاریز کیش خوانده می شود.
شهر زیرزمینی کاریز در فاز یک خود به قسمت های مختلف از جمله غرفه های صنایع دستی، رستوران سنتی و جدید، موزه سالن آمفی تئاتر، سالن کنفرانس و گالری های هنری تقسیم و قابل بهره برداری است.
این شهر در عمق ۱۶ متری زیر زمین قرار دارد، سقف آن هشت متر ارتفاع دارد و بیشتر آن مملو از سنگواره، صدف و مرجان هایی است که با نظر کارشناسی ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال قدمت دارند و تک تک آن شناسایی شده و دارای شناسنامه رسمی هستند.

شهری زیرزمینی در جزیره کیششهری زیرزمینی در جزیره کیششهری زیرزمینی در جزیره کیش۱۱

شهری زیرزمینی در جزیره کیششهری زیرزمینی در جزیره کیششهری زیرزمینی در جزیره کیششهری زیرزمینی در جزیره کیششهری زیرزمینی در جزیره کیش

شهری زیرزمینی در جزیره کیششهری زیرزمینی در جزیره کیش

تصاویر شهر زیرزمینی کاریز

شهری زیرزمینی در جزیره کیش,عکس های مناطق دیدنی جزیره کیش,عکس های مناطق تفریحی کیش,شهری در زیر زمین جزیره کیش,شهر زیرزمینی کاریز,تصاویر شهر زیرزمینی کاریز

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: