رأی دادن بدون کارت ملی امکانپذیر شد

رأی دادن بدون کارت ملی امکانپذیر شد و مردم برای شرکت در انتخابات نیازی به داشتن کارت ملی ندارند و فقط دانستن شماره ملی کافیست.

رأی دادن بدون کارت ملی

رأی دادن بدون کارت ملی امکانپذیر شد

 

سيف اله ابوترابي در گفت‌وگو با فارس گفت: مردم بدانند براي شرکت در انتخابات رياست جمهوري  نيازي به داشتن کارت ملي يا کارت هوشمند ملي نيست.

وي افزود: فقط به همراه داشتن شماره کارت ملي و اصل شناسنامه الزامي است.

سخنگوي سازمان ثبت احوال کشور گفت: زمان صدور کارت ملي هوشمند را به حداقل يک ماه رسانده ايم اما بازهم با اين وجود صدور کارت ملي هوشمند را به بعد از برگزاري انتخابات موکول کرده ايم.

ابوترابي افزود: درخواست صدور کارت ملي هوشمند از سوي دفاتر گرفته مي شود ولي صدور آن بعد از انتخابات خواهد بود.

وي افزود: سازمان ثبت احوال و ادارات تابعه آن حتي در روز برگزاري انتخابات آماده ارائه شماره ملي به افرادي است که تا کنون اين شماره را دريافت نکرده اند.

ابوترابي گفت: ساعت کاري مراکز ثبت احوال تغييري نکرده و اين مراکز روزهاي پنجشنبه هم فعال است و ستاد ويژه‌اي در ثبت احوال براي رفع مشکلات شناسنامه‌ها، در ۱۰۳۷ نقطه کشور تشکيل شده است و دفاتر پيشخوان و پست هم دراين زمينه با ما همکاري مي کنند و در آماده باش هستند.

وي گفت : اين افراد مي توانند به ادارات ثبت احوال مراجعه کنند و در روز برگزاري انتخابات نيز در شهرستان ها و مراکز استان ها از طريق تلفن افراد فاقد شماره ملي مي توانند اين شماره را دريافت کنند تا همه افراد واجد شرايط بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: