ما به قدرت فیفا باختیم

مجله مراحم

کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست ایران برای بازگشت به جام ملت‌های آسیا را نپذیرفت.

مجله مراحم:  AFC درخواست ایران در مورد دوپینگ بازیکن عراقی را نپذیرفت و ایران از صعود به نیمه نهایی جام ملت های آسیا باز ماند.

جلساتی که امروز در کمیته انضباطی AFC برگزار شد در نهایت منجر به سود ایران نشد و با وجودی که ایران مستندات تازه ای را امروز روی میز کنفدراسیون فوتبال آسیا گذاشت اما مسئولان آسیایی این مستندات را کافی ندانستند.

مهدی محمد نبی اعلام کرد که رای به ضرر ایران اعلام شده است.

عبدالزهرا هافبک ۲۷ ساله اکنون در تیم الشرطه (پلیس) عراق عضویت دارد. مسئولان فدراسیون ایران گفته بودند که قرارداد او با باشگاه تراکتورسازی تبریز پس از محرز شدن دوپینگ وی در ماه اوت گذشته فسخ شد.

عبدالزهرا این سخنان را در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال عراق نادرست دانست و اعلام کرد وی با توافق و به شکل دوستانه از باشگاه تراکتورسازی جدا شد.

وی گفت :« این تنها حربه ایران برای تغییر نتیجه است و صحت ندارد.هیچ تخلف و یا محرومیتی در مورد من وجود نداشته و من هرگز در دوران بازیگریم یک چنین اشتباهی نکرده ام.چندی قبل باشگاه الشرطه نام مرا برای حضور در ای اف سی کاپ به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده است و ای اف سی هیچ تذکری در این باره ارسال نکرده است.»

مجله مراحم: هراتیان در گفت‌وگو با خبرنگار “ورزش سه” گفت: ما به ترس کنفدراسیون آسیا و قدرت فیفا باختیم، در حالی که مدارک حقوقی ما کامل ترین بود. اعتراض به دوپینگ پس از آنکه ثابت شده بود عبدالزهرا این کار را انجام داده باید توسط فیفا صورت می‌ گرفت اما آنها کوتاهی کردند. پس از ۲۲ سپتامبر هم دیگر از وضعیت عبدالزهرا اطلاعی نداشتیم و وادا (کمیته مبارزه دوپینگ) پس از آن پیگیری وضعیت محرومیت این بازیکن عراقی شد که دیگر ما از شرایط او اطلاعی نداشتیم. همین که ای اف سی اذعان داشتند که این بازیکن دوپینگی است، نشان می‌ دهد که حق با ایران است.

او ادامه داد: اولین بار است که در ایران در یک دیدار رسمی در همه رشته ها چنین اتفاقی افتاده که نتیجه بازی باید برگردد، خیلی ها این شرایط را با وضعیتی که تیم امید در زمان منصوریان داشت مقایسه می‌ کنند اما اصلا قابل قیاس نیست. شاید اگر ما لابی های لازم و افراد پرقدرت در فیفا داشتیم، شرایط عوض می‌ شد. الان هم مردم ناامید نشوند، ما خیلی چیزها در این چند وقت یاد گرفتیم و برای اولین بار از لحاظ حقوقی ما مدارکی ارائه دادیم که کامل بود و باعث شد که خود فیفا و ای اف سی هم به دوپینگی بودن عبدالزهرا اعتراف کنند.

وی افزود: شاید بهتر بود که ما از همان استرالیا یک وکیل آگاه به امور دوپینگ می‌ گرفتیم که قانون ها را در این مورد بداند که دائم با من در تماس نباشند چون همین تاخیرها تاثیرگذار بود. قطعا من از طریق کمیته پزشکی ای اف سی و دوپینگ فیفا این مساله را در داخل و خارج پیگیری می‌ کنم که چطور می‌ شود بازیکن دوپینگی را محروم نکردند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: