وای فای بر بلندترین قله کوه ژاپن هم نصب شد! +تصاویر

با امکان جدیدی که در کوه “فوجی” ژاپن ایجاد شده است، اکنون همه می‌توانند سلفی‌های خود را مستقیماً از قله این کوه با دیگران به اشتراک بگذارند. دولت ژاپن امکان دسترسی به اینترنت از طریق شبکه وای‌فای را در کوه فوجی و قله ۳۷۷۶ متری آن ایجاد کرده است.

از نظر برخی ممکن است این اقدام خیلی عالی باشد، چون به آن‌ها کمک می‌کند حتی زمانی که مشغول کوه‌نوردی هستند هم با خانواده خود ارتباط داشته باشند. اما مسلماً عده‌ای هم مخالف نصب تجهیزات وای‌فای در بلندترین قله ژاپن هستند.

این دسته دوم معتقدند: تا همین اواخر، همه لذت صعود به قله یک کوه بلند یا رساندن خود به کناره یک رودخانه و حتی خزیدن درون یک غار این بود که از سر و صدا و گرفتاری‌های زندگی روزمره فرار می‌کردیم. اما اکنون با این اقدام دولت ژاپن، مردم احساس خواهند کرد اگر به قله فوجی صعود کنند، اما تک‌تک لحظه‌ها را با اشتراک سلفی‌هایشان ثبت نکنند، انگار به قله صعود نکرده‌اند.

مسئله نصب وای‌فای روی قله فوجی از آن‌جایی آغاز شد که بسیاری از آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها گفتند می‌خواهند وقتی از کوه فوجی بالا می‌روند بتوانند هم‌زمان از اینترنت هم برای اشتراک این لحظات با دیگر استفاده کنند.

مجله مراحم
صعود به قله فوجی؛ در آینده به جای عکس‌هایی مانند این، شاهد سلفی خواهیم بود

نصب وای فای بر بلندترین قله کوه ژاپن + عکس
قله فوجی، بلندترین قله ژاپن است

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: