اهداء تندیس‌ برگزیدگان سینما درب‌ خانه + تصاویر

برگزیدگان شانزدهمین جشن سینمای ایران جمعه شب با نمایش یک فیلم در برج میلاد و به طور همزمان در ۱۰ سینما معرفی شدند.
این فیلم برای اهالی سینما در برج میلاد به نمایش درآمد و به طور همزمان در ۵ سینمای تهران و ۵ سینمای شهرستان اکران شد؛ در این فیلم نشان داده شد که تندیس برگزیدگان امسال خانه سینما از سوی اهالی سینما در محل کار، خانه و یا خیابان به آنها اهدا شده بود گفته می شود علت انتخاب این روش برای اهدای جوایز را کاستن از هزینه ها و استفاده از پول آن برای صندوق حمایت از هنرمندان است.
این فیلم نشان می دهد که محسن امیریوسفی و سروش صحت برای اهدای تندیس بهترین تیزراین برای فیلم quotation mark برف quotation mark به محل کار بهروز داوودی رفتند و سیف الله صمدیان و پریوش نظریه برای اهدای تندیس بهترین آنونس به پشت صحنه برنامه تلویزیونی «خندوانه» رفتند و برای فیلم «خسته نباشید» این جایزه را به رامبد جوان رساندند.
محسن امیریوسفی و سروش صحت نیز تندیس بهترین عکس فیلم را به سحاب زری باف برای فیلم «اشباح» در یک خودروی ون اهدا کردند.
مهران احمدی و ابراهیم حقیقی برای اهدای جایزه بهترین عنوان بندی فیلم به مقابل یک موسسه زبان رفتند و این تندیس را به امیر مهران برای فیلم «برف» دادند؛ احمدرضا درویش نیز در دفتر کار علی قائم مقامی تندیس بهترین مدیر تولید را برای فیلم «چ» به وی اهدا کرد.
همچنین تندیس های بهترین کارگردانی فیلم اول از سوی کمال تبریزی و هومن سیدی به محسن قرائی و افشین هاشمی برای فیلم «خسته نباشید» اهدا شد.
حسن پورشیرازی و هوشنگ گلمکانی تندیس بهترین جلوه های بصری را به دفتر کار حسن ایزدی بردند و برای فیلم «ملکه» به وی دادند؛ همچنین این دو هنرمند تندیس بهترین جلوه های ویژه را به محسن روزبهانی برای فیلم «روزهای زندگی» تقدیم کردند.
عبدالله اسکندری هم برای اهدای تندیس بهترین چهره پردازی به منزل عباس صالحی رفت و تندیس را برای فیلم «روزهای زندگی» به او اهدا کرد؛ تندیس بهترین صداگذاری از سوی محمد سماک باشی و نیوشا ضیغمی به امیرحسین قاسمی برای فیلم «ملکه» اهدا شد.
در بخش دیگری از این فیلم همایون ارشادی و رضا دلپاک در حالی که تندیس و دیپلم افتخار بخش بهترین صدابرداری را در دست داشتند به دیدن عباس رستگارپور رفتند و این تندیس را برای فیلم ملکه به او اهدا کردند.
حبیب رضایی هم برای دادن جایزه بهترین نقش مکمل زن به یکتا ناصر از عروس و دامادی خواست تا این جایزه را به او بدهند؛ هدایت هاشمی برای اهدای بهترین تندیس نقش مکمل مرد، حمیدرضا آذرنگ را در یک سوپرمارکت پیدا کرد و از صاحب سوپرمارکت خواست تا تندیس را به آذرنگ اهدا کند.
امیر شهاب رضویان و پروین صفری برای اهدای تندیس بهترین طراحی لباس به ایرج رامین فر برای فیلم سینمایی«استرداد» انتخاب شدند که با توجه به اینکه رامین فر در ایران حضور نداشت این دو هنرمند به یک فروشگاه لباس رفتند و از صاحب فروشگاه خواستند تا متن دیپلم افتخار را برای ایرج رامین فر بخواند.
در ادامه این فیلم محمد سریر و نگار جواهریان نیز برای اهدای تندیس بهترین موسیقی به منزل ستار اورکی رفتند و این جایزه را که برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» به او تعلق گرفته بود به وی دادند.
رامبد جوان برای اهدای تندیس بهترین تدوین به منزل حمید باشه آهنگر رفت و این جایزه را برای فیلم «ملکه» به او اهداکرد و مهناز افشار و محمود کلاری با حضور در زمین تنیس و در حالی که علیرضا زرین دست در حال بازی تنیس بود، تندیس بهترین فیلمبرداری را برای فیلم «ملکه» به او اهدا کردند.
اما مهتاب کرامتی و امین تارخ برای اهدای تندیس بهترین نقش اول زن به منزل هنگامه قاضیانی رفتند و تندیس بهترین نقش مکمل مرد میلاد کی مرام هم در یک رستوران از سوی فرامرز قریبیان به وی اهدا شد.
رضا عطاران و فرهاد توحیدی هم در منزل علی مصفا جایزه بهترین فیلم نامه اقتباسی را به وی اهدا کردند و در ادامه رضا عطاران و فرهاد توحیدی تندیس بهترین فیلمنامه را به اصغر فرهادی برای فیلم سینمایی گذشته اهدا کردند.
محمد علی باشه آهنگر برای دریافت تندیس بهترین کارگردانی برای فیلم ملکه به خانه سینما دعوت شد که حمید فرخ نژاد پس از کلی نقش بازی کردن این تندیس را به وی داد و تندیس بهترین فیلم به زنده یاد ابوالقاسم حسینی تهیه کننده «ملکه» اهدا شدکه محمد مهدی عسگرپور و غلامرضا موسوی با حضور بر سر مزار زنده یاد حسینی تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم را به خانواده مرحوم حسینی اهدا کردند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: