جام جهانی فوتبال ۴۸ تیمی شد

جام جهانی فوتبال 48 تیمی شد,جام جهانی
 

۴۸ تیمی شدن جام جهانی ۲۰۲۶

فدراسیون بین المللی فوتبال شمار تیم های حاضر در جام جهانی فوتبال را از ۳۲ تیم به ۴۸ تیم افزایش داد و به طور رسمی نیز تایید کرد که جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۶ با شرکت ۴۸ تیم برگزار خواهد شد.

بنابر اعلام اعضای نشست شورای فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) که به میزبانی شهر زوریخ سوئیس برگزار شد، از این پس جام جهانی فوتبال با حضور تیم های ملی فوتبال در ۱۶ گروه ۳ تیمی برگزار خواهد شد.
 

تغییرات جدید جام جهانی

همچنین شمار بازی ها در رقابت های جام جهانی فوتبال از ۶۴ بازی به ۸۰ بازی افزایش خواهد یافت و از طرفی قرار است که رقابت های جام جهانی فوتبال در طول ۳۲ روز برگزار شود.
 
البته برنده جام جهانی همچنان ۷ بازی انجام خواهد داد و فیفا درباره افزایش میزان درآمد حاصل از برگزاری جام جهانی هم عنوان کرده است که هزینه ای برابر با یک میلیارد دلار به جیب به جیب خواهد زد.
 
با ۴۸ تیمی شدن جام جهانی فوتبال، همه بازی ها باید برنده داشته باشند و چنانچه نتیجه بازی میان دو تیم در وقت های قانونی و اضافی به تساوی بینجامد، بازی به ضربات پنالتی کشیده خواهد شد.
 
لازم به ذکر است که ریاست نشست شورای فیفا بر عهده جیانی اینفانتینو بود و او یکی از پشتیبانان اصلی پیشنهاد ۴۸ تیمی شدن جام جهانی فوتبال به شمار می رفت.
 
سهمیه قاره ها در طرح جديد به اين شرح است:
 
اروپا ١٦ تیم
آفریقا ٩/٥ تیم
آسیا ٨/٥ تیم
آمریکای جنوبی ٦/٥ تیم
آمریکای شمالی و مرکزی ٦/٥ تیم
اقیانوسیه يك تیم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: