حمایت ستارگان فوتبال جهان از فلسطین + عکس

بعضی از ستارگان فوتبال، سایه سنگین جام جهانی و سکوت خبری رسانه ها را تاب نیاوردند و در صفحات مجازی و برخی رسانه‌ها حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین نشان دادند.

اشکان دژاگه
فوتبالیست تیم ملی کشورمان یکی از این چهره‌ها بود که با انتشار تصویری در صفحه شبکه اجتماعی خود، به حملات نظامی رژیم صهیونیستی به غزه واکنش نشان داد اما این واکنش تنها واکنش این روزها به فاجعه غزه نبود.
ریوفردیناند
این مدافع انگلیسی و مشهور منچستریونایتد قبلا چنین اظهارنظری درباره موضوعات این‌چنینی نکرده بود اما با شروع حملات نظامی به غزه، ۹ جولای مطلبی را در این خصوص در صفحه توئیترش قرار داد.
فردیناند در صفحه توئیترش نوشت: «آیا جام جهانی واقعا مهم تر از فلسطین است؟ عشق، سلامت و ایمنی این مردم، همه لغو شده است.»
فردریک کانوته
کانوته مهاجم مسلمان فرانسوی نیز به حملات هوایی نیروهای صهیونیستی واکنش نشان داد.
او نیز در صفحه توئیترش نوشت: «بمباران غزه، یک مجازات دسته جمعی و غیرقانونی است. جهان در سکوت به تماشای این بی عدالتی و کشتار کودکان فلسطینی نشسته است.»
 
کریستیانو رونالدو
ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید و بهترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۴، کفش‌هایش را برای حمایت از مردم فلسطین فروخته و پول آن را برای ساخت مدارس و موسسه خیریه در این کشور فرستاده است.
از کریس رونالدو دو عکس منتشر شده که در عکس اول به همراه چند نفر، شالی با نقش پرچم فلسطین را برگردن دارند و در عکس دوم، رونالدو پلاکاردی دست گرفته که روی آن به اسپانیولی نوشته شده : «همه همراه فلسطین»
سفیان فغولی
بازیکن مسلمان و ستاره تیم ملی الجزایر که در این دوره از جام جهانی به همراه تیمش نمایش درخشانی داشت هم از جمله کسانی بود که اعتراضش را به کشتار مردم بی‌گناه در غزه نشان داد. فغولی به همراه دیگر بازیکنان تیم ملی الجزایر تمام پاداش ۹ میلیون یورویی فیفا را به مردم غزه اهدا کردند.
فغولی بیش از بقیه بازیکنان به وقایع غزه واکنش نشان داده‌است. او عکس و پست‌های زیادی را برای حمایت از مردم مظلوم این کشور در صفحات اجتماعی مخصوصا صفحه توئیترش قرار می‌دهد.
فغولی در یکی از پست‌هایش از کریس رونالدو بازیکن تیم ملی پرتغال تشکر کرده و نوشته: «کریس، دوست عزیزم! از تو تشکر می‌کنم که از مردم فلسطین حمایت کردی. این کار تو سرمشق بزرگی برای دیگران است.»
جیان لوئیجی بوفون
دروازه‌بان تیم ملی ایتالیا نیز بار دگر حمایتش را از مردم فلسطین اعلام کرده است. چند روز پیش عکسی از بوفون منتشر شد در حالی که شالی با نقش پرچم کشور فلسطین بر گردنش انداخته بود.
در گذشته نیز بعضی ستارگان حمایت خود را از مردم فلسطین در برنامه‌های مختلف اظهار کرده‌اند و با گذاشتن عکس از خود و یا سفر به مناطق جنگ زده حمایت‌شان را نشان داده‌اند.
ادن هازارد
ستاره بلژیکی تیم فوتبال چلسی دو سال قبل به برگزاری جام ملت‌های اروپا زیر ۲۱ سال در فلسطین اشغالی واکنش نشان داد.
او و ۶۲ نفر دیگر در طوماری خواستار تغییر میزبان مسابقات بودند. دلیل این مخالفت حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به غزه در طول برگزاری مسابقات بود. آنها این موضوع را خلاف ارزش‌های ورزشی می‌دانستند.
لیلیان تورام
بازیکن سال‌های نه چندان دور تیم ملی فرانسه نیز چند سال پیش در حمایت از برنامه‌های آموزشی و پرورشی به یکی از اردوگاه‌های پناهندگان فلسطینی با نام « قلندیا» در نزدیکی بیت المقدس رفت.
تورام در این اردوگاه به کودکان فلسطینی آموزش فوتبال داد و با آنها فوتبال بازی کرد. این حرکت تورام نوعی حمایت از مردم مظلوم این کشور قلمداد شد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: