سریعترین قطار جهان در ژاپن +تصاویر

تنها در عرض یک هفته رکورد جهانی حرکت قطارهای تندروی شناور بر روی ریل مغناطیسی دو بار شکسته شد. این اتفاق دیدنی در ژاپن روی داد.

 

شرکت راه آهن مرکزی ژاپن در هفته گذشته دست به ماجراجویی بزرگی زد تا در صدر اخبار علمی و فناوری بسیاری از سایت های خبری جهان قرار بگیرد. قطار تندروی این شرکت که بر روی ریل مغناطیسی حرکت می کند به رکورد ۶۰۳ کیلومتر بر ساعت دست یافت تا رکورد حرکت سریعترین قطارهای جهان شکسته شود.
پیش از این نیز رکورد مربوط به حرکت بر روی ریل مغناطیسی تنها ۵ روز پیشتر و در همین ریل آزمایشی شکسته شده بود. در آن روز رکورد ۵۹۰ کیلومتر بر ساعت به ثبت رسید.
مجله مراحم: : رکوردی که پیش از این دو رکوردشکنی در کتاب رکوردهای جهانی گینس برای حرکت قطار مملو از مسافر به ثبت رسیده بود مربوط به سالها پیش و سرعت ۵۸۱ کیلومتر بر ساعت می شد.
شرکت راه آهن مرکزی ژاپن اعلام کرد که قطار تندرو به مدت ۱۰.۸ ثانیه با سرعت پایدار بیش از ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کرد و در این مدت کوتاه ۱.۸ کیلومتر مسافت را طی نمود.

 

سریعترین قطار جهان در ژاپن سریعترین قطار جهان در ژاپن سریعترین قطار جهان در ژاپن سریعترین قطار جهان در ژاپن سریعترین قطار جهان در ژاپن سریعترین قطار جهان در ژاپن سریعترین قطار جهان در ژاپن

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: