بلندترین مجسمه جهان در چین+تصاویر

دولت چین قصد دارد با معرفی جهانی مرتفع‌ترین مجسمه جهان در شهر «جیانگ سو»، این مجسمه زیبا را به جاذبه‌ی جدید گردشگری این کشور تبدیل کند. 
 
این مجسمه که مجسمه‌ای از بودا است و به مجسمه “بهار معبد بودا” شهرت دارد، بر فراز تپه‌ای در وسط یک باغ زیبا با حدود سه هکتار مساحت واقع شده است. 
 
مجسمه بودا با ۱۵۳ متر ارتفاع و ۳۰ تن وزن با هزینه بالغ بر ۴۰ میلیون دلار میلیون دلار ساخته شد و پروژه ساخت آن در سال ۲۰۰۲ به پایان رسید و پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آتی با معرفی جهانی به جاذبه‌ جدید گردشگری چین تبدیل شود. 
 
به گزارش هندو، چین در هشت ماهه نخست امسال موفق‌ترین عملکرد را در کسب درآمد از محل صنعت گردشگری داشته است و درآمدهایش در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته ۳۱ درصد رشد داشت. چین در سال ۲۰۱۲ نیز حدود ۴۰۸ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت. 
 
کارشناسان با توجه به عملکرد موفق دولت چین در طول دو هفته برگزاری مسابقات آسیایی در شهر گوآنگ‌ژو، با جذب نزدیک به نیم‌میلیون نفر گردشگر و جذب بیش از یک‌میلیون گردشگر در زمان برگزاری المپیک پکن در سال ۲۰۰۸، پیش‌بینی می‌کنند که دولت این کشور به هدف خود در جذب ۱۰۰ میلیون نفر گردشگر در سال ۲۰۲۰ میلادی و تبدیل شدن به مقصد نخست گردشگری جهان دست یابد. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: