مشق نوشتن با پا توسط دانش آموز یاسوجی

مشق نوشتن با پا توسط دانش آموزی در یاسوجی سوژه خبرنگار صدا و سیما شد.

دانش آموز معلول یاسوجی که به دلیل عدم توانایی جسمانی قادر به نوشتن با دست نیست با پشتکار فراوان توانست با انگشتان پای خود تکالیفش را بنویسد تا از هم سن و سالهای خود عقب نماند.

مشق نوشتن با پا

مشق نوشتن با پا توسط دانش آموز

مشق نوشتن با پا

علی لطفی دانش آموز پایه هفتم دبیرستان متوسطه اول شهید فهمیده شهرک ولایت یاسوج با مهارت و توانمندی ویژه تکالیف خود را با پا می نویسد.

سیداله توفیقی نسب، مدیر این مدرسه در این زمینه گفت: وی دارای معلولیت اندامی –حرکتی و جزء دانش آموزان طرح آموزش تلفیقی است که در مدرسه عادی تحصیل می کند.

وی افزود: معلولیت وی باعث لرزش شدید دستهایش شده بطوریکه امکان ثابت نگه داشتن آنها غیرممکن و مجبور شده با پشتکار ویژه ای با پا بنویسد.

توفیقی نسب بیان کرد: علی از دانش آموزان خوب و درس خوان مدرسه است و تمامی کادر و معلمان از وی راضی هستند.

دانش آموزی که با پا مینویسد

مشق نوشتن با پا توسط دانش آموز

مادر علی نیز در این خصوص گفت: وی در هفت ماهگی دچار تشنج و پس از آن به این معلولیت دچار شد. با این وجود بخش مهمی از کارهای خودش را انجام می دهد و بخشی نیز با همکاری اعضاء انجام می گیرد . وی با بیان اینکه همه باید راضی به تقدیر الهی باشیم بیان کرد: علی طی سال گذشته در مدرسه رتبه اول درسی را کسب کرد.

 

برادر علی نیز گفت: علی علاقه زیادی به ورزش بویژه فوتبال دارد اما در تکلم بیان به شدت مشکل دارد. علی نیز به سختی صحبت می کرد، گفت: چهار سال است که با پا می نویسم و آرزو دارم فوتبالیست شوم.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: