آزاد کردن پرندگان باغ‌ وحش ساری (تصاویر)

باغ وحش ساری مدتی است که برای همیشه تعطیل شده است. پرندگان این باغ وحش با نظارت سازمان محیط زیست برای رها سازی به تالاب حفاظت شده میانکاله منتقل شدند.

 

به گزارش فارس، بعداز ظهر دیروز حدود ۶۰ پرنده آبزی و کنارآبزی از باغ وحش ساری به پناهگاه حیات وحش میانکاله رسیدند و در دل طبیعت رهاسازی شدند.
 
پیش از این گفته شده بود مدیر باغ وحش ساری در راستای همکاری با محیط زیست و به‌منظور تمدید مجوز، تصمیم‌گرفته طی چند مرحله، پرندگان آبزی و کنار‌آبزی و شکاری همچنین برخی از جانوران مانند سنجاب و گرگ و شغال را در مناطقی که محیط زیست تشخیص می‌دهد، رهاسازی کند.
 
اما مدیر باغ وحش ساری، این موضوع را تکذیب کرد و گفت: کاری که انجام دادیم برای گرفتن مجوز نبوده و هدف فقط آزادسازی پرندگان و برخی گونه‌های جانوری است.
 
جواد باقری با بیان این‌که برخی از کارشناسان محیط زیست و مسئولان استانی باعث شدند تا باغ وحش ساری تعطیل شود، تصریح کرد: ابتدا ایراداتی گرفتند و گفتند مثلاً  از روستا دور شود، جایگاه جدیدی را معرفی کردیم، هفت ماه دنبال مجوز بودیم اما وقتی مدارکی که محیط زیست استان خواسته بود را به تهران بردیم گفتند که این اسناد ربطی به ما ندارد و در نهایت مجوز صادر نشد.

 

 
مدیر باغ وحش ساری با انتقاد از عملکرد برخی از کارشناسان محیط زیست مازندران و سنگ‌اندازی‌هایی که انجام دادند، افزود:‌ با اذیت و آزاری که به بنده به‌عنوان یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی، شده است دیگر راغب به ادامه فعالیت در باغ وحش ساری نیستم و هدف از برنامه رهاسازی پرندگان و برخی از گونه‌های جانوری باغ وحش هم، گرفتن مجوز نیست.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: